Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dziwne boleści twarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku czasu mam straszne boleści twarzy. Byłem u laryngologów , dentystów. Zatoki jak i zęby są w porządku były sprawdzone. Również sprawdzałem ślinianki też wszysyko w normie. Ból przejawi się tym , że sztywnieją mi mięśnie twarzy z lewej jak i z prawej strony i to bardzo boli. Dodatkowo mam dziwny wyciek płynu, który gromadzi się z lewej jak i z prawej strony górnej szczęki. Zbiera się płyn biały bąbelkowy ( w zał przesyłam zdjęcie). Po masażu twarzy intensywność produkcji płynu bardzo się zwiększa. Chodziłem na fizjoterarapie stomatologiczną. Po rozciągnięciu twarzy było lepiej , ale problem powracał po tygodniu. Byłem trzy razy.  Na ten moment żuję gumę do rzucia po 8  godzin dziennie i mięśnie mi się nie zaciskają , ale jak tylko przestaje, po godzinie zaczynają mnie mięsnie twarzy boleć. Martwi również mnie ten wyciek. Również jak twarz mnie boli mam piłeczki do masażu , jak pomasuję uwalnia się dużo płynu i ból powoli się zmniejsza. Co może być przyczyną ? 

341288487_2543681342448436_962708311057245391_n.jpg

Odnośnik do komentarza

Bóle twarzy są charakterystyczne dla stawów skroniowo-żuchwowych. Natomiast płyn przypominający dużą ilość śliny moze być efektem stresu (nakręcaniem się bolami i wyobrażaniem sobie niestworzonych rzeczy), ale tę opcję zostawmy na sam koniec. Czy konsultowałeś z lekarzem rodzinnym ten ślinotok? Moze powinieneś się skonsultować też z neurologiem, endokrynologiem a może zastosować inną metodę. Np. przeprowadź własne śledztwo. Dużo czytaj w Internecie o tym jaka choroba daje objawy ślinotoku, następnie możesz sam robić prywatnie badania na tę przypadłość, która wydaje się właściwą. A potem z gotowymi wynikami marsz do lekarza.

Jednak jest tu ważna wskazówka!!! Jeśli jesteś typem, który nakręca sie wszystkim co czyta i spowoduje to u Ciebie jakieś lęki, paniki, paranoje.... to lepiej tej metody NIE stosuj ;)  

Jednak jeśli umiesz czytać z dystansem, tylko dla samej wiedzy to warto ten sposób zastosować. i jeszcze jedna rzecz: czy bierzesz jakieś leki, które mogłyby mieć taki skutek uboczny? 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...