Skocz do zawartości
Forum

Ból stawów - żuchwa, dłonie itd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z bólem stawów. Boli mnie szczęka np przy jedzeniu potraw które trzeba długo i mocno żuć lub np u dentysty. Ból jest tak duży że muszę używać stoperów żeby przeżyć wizytę u stomatologa. Bolą mnie też np dłonie. Nie potrafie dłużej niż minutę pomasowac pleców dziecka. Ciężko mi wieszać firanki , bo po kilkunastu sekundach bolą mnie ramiona.  Bardzo proszę o wskazówki do jakiego lekarza się udać, co to może być. 

Odnośnik do komentarza

Hej też od dawna zmagam się z bólami stawów a zwłaszcza czuję to w odcinku lędźwiowym i czasami w kostkach więc doskonale cię rozumiem. Byłam na wielu rehabilitacjach i wszystko pomagało mi tylko na krótką chwilę i dopiero mocną zmianę zobaczyłam jak zaczęłam stosować Laurosept. To taki olejek na bazie liści laurowych wspomagający stawy i serio choć już jestem sceptycznie nastawiona do takich rzeczy to ten zadziałał zbawiennie. Już nie puchnę i lżej mi się porusza 

Edytowane przez Slonia2
Odnośnik do komentarza

Widzę ten plan badania:

badania krwi:
- Pełna morfologia krwi z liczbą leukocytów, OB i hemoglobina;
- ferrytyna
- hormony, jak w przypadku badania tarczycy (T3, T4, TSH)
- RF, ASLO, CRP, ACCP
- wit. D
- HBW ag, HCW antibodies, HIV antibodies
- glukoza we krwi

Zbadać skórę pod kątem wszelkich wysypek, w tym na owłosionej skórze głowy. Przypomnij sobie wszystkie wcześniejsze infekcje, w tym ewentualne chlamydie itp. Jeśli jest coś, co należy powiedzieć lekarzowi, to poinformuj go o tym.

Konsultacja (w następującej kolejności):
1. Terapeuta z wynikami badań (najlepiej dobry i prywatny, żeby był czas na rozmowę i analizę sytuacji) - być może na podstawie badań skieruje Panią na inną drogę, jeśli będą znaczne odchylenia.
2. Ortodonta (warto poprosić o skierowanie na zdjęcie rentgenowskie, lub inne badanie bardziej adekwatne w opinii stomatologa, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zdjęcie rentgenowskie obu rąk przynajmniej w projekcji AP (najlepiej w dwóch). Ortodonta raczej nie da skierowania na zdjęcie RTG rąk((
3. Chirurg stomatologiczny.
4. Jeśli ci lekarze nie znajdą niczego, co mogłoby być przyczyną, wtedy trudniej jest zdiagnozować (ale to nie znaczy, że problem jest koniecznie poważny, wręcz przeciwnie, poważne problemy są łatwiejsze do wykrycia). Wówczas reumatolog, neurolog, ortopeda...

 

 

Odnośnik do komentarza

Przy bólach dłoni, kciuka to warto się zastanowić czy nie są one spowodowane urazem? Wczoraj na tej stronie czytałam o schorzeniu zwanym kciukiem narciarza, mój znajomy dużo jeździ na nartach i miał kiedyś problem właśnie z kciukiem, doszło praktycznie do jego deformacji zanim trafił do specjalisty i w efekcie na stół operacyjny. Nie warto lekceważyć dlatego takich dolegliwości. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...