Skocz do zawartości
Forum

Skrócenie przerwy między kolejnymi opakowaniami a krwawienie


Gość oli939

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym skrócić przerwę pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Ostatnią tabletkę wzięłam w środę, a kolejną powinnam wziąć w czwartek. Jutro powinno wystąpić krwawienie. Jeśli wezmę tabletkę już dziś (czyli 2 dni przerwy) to krwawienie jutro nie wystąpi? A jeżeli wezmę jutro w momencie kiedy krwawienie się już pojawi to mimo tego,że rozpocznę kolejne opakowanie ono nadal będzie trwało? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza

Witam,
moja sytuacja jest chyba troszkę skomplikowana.

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Naraya.
Ostanią przerwę skróciłam, nie trwała ona 7 dni tylko 2 - zrobiłam to ponieważ chciałam przesunąć krwawienie.

Ostanie 7 dni [od 14stej tabletki opakowania] mam, nie żeby powiedzieć spore, ale średnie brązowe czasami czerwone plamienia. Nigdy mi sie to wcześniej nie zdarzyło.
W międzyczasie tych 7 dni współżyłam i tak jakby wystąpiło plamienie po stosunku. Byłam z tym u lekarza ale powiedział że wszystko w porządku a plamienia są przez to że wtedy skróciłam tak znacznie przerwę.
Moje pytania:

1. Czy to możliwe że przez to iż została skrócona przerwa występują te plamienia? [zapachem przypominają tak jakby krwawienie z odstawienia]

2. Ostanio niefortunnie wyleciała mi jedna tabletka z opakowania. Czy w związku z zaistniałą sytuacją mogę skrócić branie tabletek o z 21 na 20 dni?
I nie będzie to miała żadnych konsekwencji w utrzymaniu ochrony antykoncepcyjnej? - Mając też na uwadze wcześniejszą przerwę skróconą do 2 dni.

Teraz będzie ona trwała 7 dni. I czy ochrona będzie?

Pozdrawiam,
i z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Agnesi

Odnośnik do komentarza

~Agnesi
Witam,
moja sytuacja jest chyba troszkę skomplikowana.

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Naraya.
Ostanią przerwę skróciłam, nie trwała ona 7 dni tylko 2 - zrobiłam to ponieważ chciałam przesunąć krwawienie.

Ostanie 7 dni [od 14stej tabletki opakowania] mam, nie żeby powiedzieć spore, ale średnie brązowe czasami czerwone plamienia. Nigdy mi sie to wcześniej nie zdarzyło.
W międzyczasie tych 7 dni współżyłam i tak jakby wystąpiło plamienie po stosunku. Byłam z tym u lekarza ale powiedział że wszystko w porządku a plamienia są przez to że wtedy skróciłam tak znacznie przerwę.
Moje pytania:

1. Czy to możliwe że przez to iż została skrócona przerwa występują te plamienia? [zapachem przypominają tak jakby krwawienie z odstawienia]

2. Ostanio niefortunnie wyleciała mi jedna tabletka z opakowania. Czy w związku z zaistniałą sytuacją mogę skrócić branie tabletek o z 21 na 20 dni?
I nie będzie to miała żadnych konsekwencji w utrzymaniu ochrony antykoncepcyjnej? - Mając też na uwadze wcześniejszą przerwę skróconą do 2 dni.

Teraz będzie ona trwała 7 dni. I czy ochrona będzie?

Pozdrawiam,
i z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Agnesi

Witam!
Brązowe plamienie mogło być spowodowane skróceniem przerwy w przyjmowaniu antykoncepcji. Może Pani przyjąć o jedną tabletkę mniej bez żadnych konsekwencji. Proszę pamiętać aby po skończonym opakowaniu zachować okres siedmiodniowej przerwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...