Skocz do zawartości
Forum

Czy można pozbyć się chrapania bez operacji?


Gość niewyspana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niewyspana

Całą noc dziś nie spałam bo mój wybranek chrapie. Chrapie i pufa, dyszy i dmucha. Okropne! Nie chrapie zawsze - ale ostatnio coraz częściej. Rozmawiałam z nim czy nie mógłby czegoś z tym zrobić ale on twierdzi, że to tylko przez zapchany nos i ze nie będzie sobie operacji robić. Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś nieinwazyjne sposoby na pozbycie się tej głośnej przypadłości? Można zmienić coś w stylu życia? Może wysłać go do alergologa? Nawilżacze powietrza? Są jakieś sprawdzone sposoby na to?

Odnośnik do komentarza

Mój Miły też chrapie jak rozpadająca się stodoła. To tak: po pierwsze zmiana pozycji, z na wznak na spanie na boku - moj wtedy nie chrapie. Po drugie są takie plastry co się je na nos przykleja, nie wiem czy działają ale są.

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza
Gość MedPolonia

Szanowni Państwo,

chrapanie jest nie tylko uciążliwe – zarówno dla chrapiącego jak i osoby śpiącej obok – lecz także może prowadzić do wielu chorób. Dlatego nie wolno go lekceważyć i należy leczyć. W zależności od przyczyny może być to chirurgiczna operacja dróg oddechowych lub zabieg wycięcia migdałków. Jeśli jednak powodem chrapania jest wiotczenie mięśni, najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie odpowiednich implantów w podniebienie miękkie. Problem chrapania i łagodnych bezdechów sennych można łatwo i praktycznie bezboleśnie rozwiązać wykonując zabieg wszczepienia w tkanki podniebienia trzech niewielkich rozmiarów implantów Pillar. Procedurę tę lekarz specjalista wykonuje zaledwie w kilkanaście minut, a już po kilku godzinach od jej zakończenia pacjent może udać się do domu. Nie pozwól więc, aby chrapanie spędzało sen z powiek Tobie i Twoim najbliższym. Umów się na konsultacje z laryngologiem.

Zespół poznańskiego Szpitala i Przychodni Med Polonia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...