Skocz do zawartości
Forum

Bóle i puchniecie rąk i nóg


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy pobolewaly mnie nogi. Czy chodziłam mało czy dużo to nie było różnicy. Porobilo mi się trochę zylskow. Nogi i ręce dretwieja, puchna, drżą w środku zwłaszcza nogi są bardzo ciężkie, mrowia. Ręce natomiast bardziej puchna i tez bolą. Momentami nie mam siły nic podnieść , pokroic. Mam zawroty głowy i nudnosvi(czasami). Bardzo proszę poradzcie mi co robić i co to może być. Mieszkam obecnie w uk a tu jest inaczej z opieka med .

Odnośnik do komentarza
Gość NataliaSt

Witam, zaczęło sie od tego ze napuchła mi kostka, nie mogłam chodzić po czym ból minął lecz wrócił ponownie. Od prawie roku jest tak bez przerwy. W dodatku od jakiegoś czasu zaczęły puchnąć mi ręce a także kolana. Czuje ból w "kościach". Rano nie mogę podnieść się z łóżka. Mam trudności z chodzeniem. Byłam u lekarza rodzinnego a także u ortopedy. Dostałam blokady jednak nic to nie zmieniło. Zastanawia mnie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Patrząc po Pani wieku trochę za wcześnie na przyczyny zwiazane z chorobą zwyrodnieniową stawów, chyba, że np. zajmuje się Pani od długiego czasu pracą fizyczną, wymagającą ciągłego obciążania stawów.

Należąłoby wykluczyć przyczyny reumatyczne (wystarczy na początek oznaczyć morfologię z rozmazem, OB, CRP, ewentualnie czynnik reumatoidalny RF). Do tego prześwietlenie stawów rąk i kończyn dolnych).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...