Skocz do zawartości
Forum

dziwne wspomnienie z dzieciństwa


Gość margaret

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu przychodzi do mnie jedno bardzo dziwaczne wspomnienie z dzieciństwa. Babcia gdy bylam małym dzieckiem wyrywala mi wlosy z glowy, po jednym. Będąc mala kompletnie nie wiedzialam o co chodzi. Przestala jakos gdy zaczelam chodzic do szkoly. Pamietam tylko tyle, ze tego bardzo nie lubiłam. Co to bylo za zaburzenie? Jakie to moze miec konsekwencje dla mojej psychiki?

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoholik
15 godzin temu, Gość margaret napisał:

Od czasu do czasu przychodzi do mnie jedno bardzo dziwaczne wspomnienie z dzieciństwa. Babcia gdy bylam małym dzieckiem wyrywala mi wlosy z glowy, po jednym. Będąc mala kompletnie nie wiedzialam o co chodzi. Przestala jakos gdy zaczelam chodzic do szkoly. Pamietam tylko tyle, ze tego bardzo nie lubiłam. Co to bylo za zaburzenie? Jakie to moze miec konsekwencje dla mojej psychiki?

Nie wiem, jaki cel miała Twoja babcia, wyrywając Ci włosy z głowy. O to musiałabyś zapytać się bezpośrednio ją (o ile jest to oczywiście możliwe). Jest zaburzenie o nazwie trichotillomania, które polega na uporczywym, niekontrolowanym wyrywaniu sobie włosów. Czy można jednak mówić o takim zaburzeniu w Twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...