Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie dwóch pierwszych tabletek a ciąża


Gość ja

Rekomendowane odpowiedzi

W tej sytuacji jest szansa. Powinnaś się teraz zabezpieczyć dodatkowo prezerwatywą. Wybierz tabletki do końca i zrób potem test ciążowy. Na przyszłość nastaw sobie jakieś przypomnienie albo bierz sobie w tym czasie powiedzmy 7 jakiś witamin. Ponoć po 7 dniowej przerwie najczęściej się zapomina tych tabletek. Tylko nie wiem czy powinnaś teraz wziąć dwie tabletki chyba tak.

Odnośnik do komentarza

karolinexxx tylko że jak teraz odstawi tabletki to owulacja może wystąpić tak jak przy całkowitej rezygnacji i wtedy jest większe ryzyko. Co do ewentualnego zapłodnienia to do puki nie wytworzy się pępowina to dziecko jest chronione przed tym co przyjmuje mamusia. Do zapłodnienia też nie musi dojść od razu. Może minąć parę dni zanim to nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Gość małaczarna

nie przyjełam dwóch pierwszych tabletek po 7dniowej przerwie,powinnam przyjąć pierwszą w poniedziałek, we wtorek gdy drugiej też nie wziełam doszło do stosunku. czy w tym wypadku jest możliwość zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

zrobie test ale do tego zostało jeszcze kilka dni, martwi mnie też jeszcze coś, pojawił sie u mnie mleczny, biały rzadki śluz,czym może być to spowodowane?
dodam że jest bezwonny oraz nic mnie nie swędzi wiec żadna infekcja..

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam wziąć 1 i 2 tabletki antykoncepcyjnej z nowego opakowania. Wzięłam dopiero 3 tabletkę (zażyłam na raz 2 i 3, a pierwszą pominęłam). W czasie kiedy miałam przyjąć pierwszą tabletkę kochałam się dwa razy. Dodam, że przyjmuję tabletki Stediril 30 już z 6 lat. Po 7 dniach zrobiłam test ciążowy-negatywny. Po przyjęciu kilku tabletek przestałam je wczoraj zażywać z obawy na ciążę. Jakie jest jej prawdopodobieństwo i co mam robić w takiej sytuacji?
Bardzo proszę o szybką pomoc
Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina48

Po pierwsze test ciążowy najlepiej wykonać nie prędzej niz 10 dni po stosunku a najlepiej po 14 dniach z uwagi na możliwość pokazania falszywego wyniku negatywnego.
Co zrobić?. Najlepiej udać sie do ginekologa swojego. Zapominajac o wzieciu tabletki na czas znacznie zmniejszylas skutecznosc ochrony..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...