Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Niedowład prawej ręki, silne bóle kręgosłupa


Gość Oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja mama ma 50 lat, jest po wypadku samochodowym (1997r), w 2000r. miała operację kręgosłupa szyjnego, cierpi na silne bóle kręgosłupa oraz od około dwóch lat problemy z prawą ręką - ostatnio bardzo silny ból, który uniemożliwiał funkcjonowanie - niedowład, ręka robi się mniejsza i chudsza, nie może wyprostować palców ( mama podejrzewa, że to się stało podczas blokad, które miała wykonywane, chociaż to może być po prostu zbieg okoliczności), 

Ostatni wywiad i rozpoznanie: Chora po leczeniu operacyjnym dyskopatii szyjnej złamania C4 ? 2001 C4 -C7. EMG 2022 cechy uszkodzenia na poziomie korzeni szyjnych prawa strona NMR kręgosłupa szyjnego bez stenozy kanału kręgowego, cechy mielopatii na poziomie C6 - C7. Zanik mięśni, osłabienie siły PKG.  Choroba krażka międzykręgowego szyjnego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Przebyte złamanie C4?

MRI kręgosłupa szyjnego z 12.05.2022r.

Kanał kręgowy na poziomie C6/C7 jest nieznacznie ścieńczały , z obecnością pasma hiperdensyjnego w obrazach T2, o długości ok. 1,3 cm - najprawdopodobniej zmiany mielopatyczne. 
Fizjologiczna lordoza szyjna jest zniesiona, z delikatnym wygięciem kifotycznym na poziomie C3-C5.
Na poziomie C2/C3 widoczna jest pośrodkowo-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy oraz wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawie unkowortebralnym zwężająca lewy otwór międzykręgowy, z drażnieniem nerwu rdzeniowego.
Na poziomie C4/C5 widoczny jest częściowy/niemal całkowity blok kostny trzonów oraz zmiany zwyrodnieniowe w częściach kostnych zwężające umiarkowanie oba otwory międzykręgowe.
Na poziomie C5/C6 widoczna jest niewielka szerokopodstawna protruzja krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy.
Na poziomie C6/C7 widoczny jest częściowy/ niemal całkowity blok kostny trzonów oraz zmiany zwyrodnieniowe w częściach kostnych zwężające oba otwory międzykręgowe, z drażnieniem nerwów rdzeniowych.
Na poziomie C7/Th1widoczny jest częściowy / niemal całkowity blok kostny trzonów oraz zmiany zwyrodnieniowe w częściach kostnych zwężające umiarkowanie oba otwory międzykręgowe.
Na poziomie Th2/Th3 widoczna jest pośrodkowo - dwuboczna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy oraz zwężająca oba otwory międzykręgowe, z uciskiem nerwów.

MR kręgosłupa lędźwiowego z 2012r.

Zwężenie krążków międzykręgowych na poziomie L4/L5 L5/S1. niewielkie obniżenie intensywności sygnału z krążka międzykręg na poziomie L3/L4 na skutek zmian degeneracyjnych.
Na poziomie L4/L5 zmiany zwyrodnieniowe typu modic 2. Nierówność płytek granicznych trzonów i drobne osteofity na krawędziach.
Guzki Schmorla w dolnym odcinku piersiowym.
Na poziomie L2/L3 płaska wypuklina krążka.
Na poziomie L3/L4 niewielka prawostronna przepuklina jądra krążka.
Na poziomie L4/L5 głównie centralna przepuklina jądra krążka . Intensywność sygnału w ujętym odcinku rdzenia jest prawidłowa. Osteofity na krawędziach Th11/Th12modelują worek oponowy . Stenoza kanału kręgowego w płaszczyźnie strzałkowej o około 20 %.

Bardzo proszę o polecenie lekarza, który będzie w stanie nam pomóc, mama jest odsyłana od jednego specjalisty do kolejnego.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...