Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Błękitna plama w polu widzenia


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry otóż mam chyba powazny problem. W maju tego roku zauważyłem blekitna plamę w polu widzenia prawego oka.  Nie jest ona dokładnie w polu widzenia , tylko gdy patrzę na tablice okulistyczna na jej Śródkę plama zasłania mi lewy jej góry róg. Gdy się zbliżam robi się mniejsza, gdy oddałam wzrok powiększa się. Porusza się ona wraz z ruchem gałki ocznej. Zgłosiłem się do okulisty, przprowadzono badania dno oka itp, które nie wykazały nieprawidłowości. Okulistka skierowała mnie zatem na tomograf głowy, który oprócz torbieli mózgu bez znaczenia klinicznego nic nie wykazał, następnie rezonans który potwierdził wyniki tomografu. 
Przebywałem na oddziale neurologicznym i jedynie wyszła po badaniu krzywej cukrowej nieprawidlowa jej tolerancja gdyż w 2h po spożyciu glukozy wynik wynosił 173.
Miałem również robione badania elektrofizjologiczne, które wykazały zaburzenia w ukrwieniu oczu. Pani doktor zalezicla mi jedynie krople Yellox i tabletki ginkofar na 3 miesiące. 
Niestety plama nie znika, gdy się mocno skupię to ja widzę. 

Dodam , że mam heterochomie oka prawego. 
Czy ktoś z Państwa jest w stanie mnie choć nakierować co jeszcze można zrobić? 
Okuliści rozkładają ręce i szczerze niewiedza co może być przyczyną, gdyż na badaniach nie ma żadnych zaburzeń. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...