Skocz do zawartości
Forum

Łamanie praw pacjentki.


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie badań ginekologicznych.

Koleżanka ma przykre doświadczenia z prawie każdym napotkanym ginekologiem i z tego co od niej wiem to lekarze byli daremni po tym co mi opisała.

Otóż ginekolodzy podczas badań nie informowali jej sami co zamierzają robić i w jakim celu,nie przeprowadzali z nią żadnego wywiadu/rozmów,atmosfera napięta,ona zestresowana.

Podczas badań pochwa zaciśniśnięta jak przy próbie gwałtu,co wynika ze stresu koleżanki,może też wstydu.Odczówa dyskomfort straszny za każdym razem.Mimo,że pochwa zaciśnięta i sucha to lekarz na siłę,na chama wprowadza wziernik,a przy tym lekarz nie stosuje lubrykatu do nawilżenia wziernika w celu wprowadzenia go w celu badań.Sprawia to koleżance ból i jest to traumatyczne dla niej i krzywdzące.

Z tego co się orientuję to nie powinien wprowadzać wziernika do pochwy zaciśniętej,a rozluźnić w miarę atmosferę lekarz ginekolog.A nawet jeżeli tak ma zamiar wprowadzić wziernik w celach badań to powinien użyć koniecznie i obowiązkowo i zgodnie z zasadami ginekologii lubrukatu na poślizg,żeby zapewnić komfort pacjentce,a nie sprawiać jej ból z racji badań.Jest to dla mnie brak profesjonalizmu i szacunku dla pacjentki,jak i łamanie praw pacjentki.

Czy mam rację i nie powinno się zdarzyć tak podczas badań przy wizycie u ginekologa,że wziernik jest wprowadzany na siłę na chama do pochwy pacjentki,w dodatku bez zastosowania lubrykatu w celu zmniejszenia tarcia i poprawieniu komfortu przy wprowadzaniu wziernika?Czy powinna zaprotestować i zwrócić uwagę lekarzowi o zastosowanie żelu?

Co powinna w takiej sytuacji koleżanka zrobić?

Mógłbym z nią iść na wizytę i przypilnować tego,ale jednak nie jest to dla niej komfortowe,co rozumię i szanuję i nie nalegam.Jednak chciałbym się dowiedzieć jak z tym jest,bo myślę,że mam rację z tego co czytałem lata w stecz i nie powinno tak to wyglądać jeżeli chodzi o badania.A chciałbym,żeby umiała się bronić i znała swoje prawa,żeby wizyty u ginekologa nie były dla niej przykre.Przez takie doświadczenia to unika ginekologów i sporadycznie chodzi na wizyty kontrolne,a powinna regularnie okresowo iść sprawdzić,czy wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...