Skocz do zawartości
Forum

Śluz owulacyjny po zapłodnieniu


Gość gosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanko jak wygląda śluz owulacyjny jeżeli doszło do ewentualnego zapłodnienia 3dni przed owulacją? Dodam że staramy się o dzidzie. CZy ten śluz jest rozciągliwy i ma kolor mleczny czy to nie ma żadnego znaczenia. Dodam jeszcze że boli mnie podbrzusze i mam obrzmiałe piersi. Czy jest prawdopodone że jestem w ciąży czy jest jeszcze za wcześnie to stwierdzić. Testu nie robiłam.
Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

z tego co wiem to dziewczyny po zapłodnieniu mają wydzieline mleczna z pochwy albo brazowe plamienia ból brzucha i nabrzmiałe piersi moga cos sugerowac a kiedy mogło byc ewentualne zapłodnienie? bo objawów nie ma tak od razu na drugi dzien mi sie zdaje

Odnośnik do komentarza

Przed owulacją nie może dojść do zapłodnienia bo nie ma jajeczka.

co do śluzu myślę że to bardzo indywidualna sprawa. Może być przezroczysty, może być z domieszką białego mlecznego śluzu, jest ciągliwy. Jedną z przydatnych jego cech jeśli masz problem w rozpoznawaniu jest to że ciężko go rozpuścić w wodzie, śluz niepłodny rozpuszcza się całkiem i bez problemów. Kiedyś robiłam próbę i łatwo rozróżnić tylko więcej z tym zabawy. Jeszcze jest ph śluzu ale to już do tego potrzebne są paski do mierzenia ph, śluz niepłodny ma odczyn kwaśny a śluz płodny ma odczyn zasadowy.

Słyszałam o takich miernikach do pobierania śluzu bezpośrednio z szyjki macicy ale to raczej przydatne dla kobiet które mają mało tego śluzu.

Odnośnik do komentarza

jeśli starasz się o dziecko to polecam też mierzyć temperaturę w ustach albo w pochwie codziennie o tej samej porze przed wstaniem z łóżka. Męcząca sprawa i wymaga trochę dyscypliny ale z takiego wykresu możesz dużo odczytać nawet ciąże oczywiście w odpowiednim czasie. Jeśli masz dostać okres to temperatura pod koniec cyklu powinna spadać tak 1, 2, 3 dni przed okresem (czasami nawet więcej). Natomiast jeśli jest ciąża to w momencie spodziewanej miesiączki (zakładając że owulacja się nie przesunęła) temperatura powinna jeszcze raz wzrosnąć albo utrzymać się na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...