Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dziwne objawy- bolerioza?


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat mam mnóstwo dziwnych  objawów i jak dotąd brak diagnozy- już kilka osob zasugerowało boleriozę,ale nie mam pojecia od czego zacząc,jakie zrobić badania?Slyszalam, ze trudno w ogóle to zdiagnozować i niewelu lekarzy sie tym zajmuje.Jesli chodzi o kleszcze to miałam je wiele razy,ale nigdy nie pojawil sie u mnie typowy rumień.Moje objawy to bóle brzucha,biegunki i zaparcia na zmianę  oraz  refluksy -żołciowy i przelykowy (lekarz stwierdzil IBS),infekcje intymne,infekcje pecherza i cewki moczowej ,przewlekle bóle glowy trwajace po kilka miesięcy (lekarz stwierdzil bole napięciowe).Piekacy jezyk,nawracajace afty (lekarz stwierdzil język geograficzny),grudkowe,swedzące wysypki w zgieciach łokci I kolan (Lekarz zasugerowal alergie lub AZS),miesniaki macicy -urosly w ciagu roku do 4-5cm (jestem po operacji).Do tego od kilku miesiecy coraz gorsze bóle kolan (czekam na rezonans-podejrzenie zaniku chrząstki).Poza tym jestem ciagle zmęczona I spiaca,jest mi zimno,mam podwyzszone tętno,i ogolnie nie mam na nic siły.Badania krwi (morfologia,CRP,hormony płciowe i tarczycy,watroba,nerki,trzustka,elektrolity,witaminy D i B12,zelazo,ferrytyna,cholesterol,glukoza,insulina,hemoglobina glikowana,markery CEA,CA-125.kał :pasozyty ( 4 próbki),kalprotektyna,elastaza.USG jamy brzusznej,TK jamy brzusznej,EKG,MR glowy,kolonoskopia-wszystko w normie.Jedyne odstępstwa to lekko podwyzszony wapń we krwi,oraz prawie zawsze jakies baktrie w moczu (klebsiella ,e-coli).Wyniki ksiązkowe a ja czuje sie coraz gorzej.Nie wiem co sie dzieje,dlatego pomyslalam o boleriozie.Ale czy przy boleriozie wszystkie wyniki mogą byc w normie?Jesli ktoś móglby pomóc,coś zasugerowac-bede wdzieczna.

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza

Najpierw powinnaś iść wykonać ogólne badanie na boreliozę metodą ELISA albo CLIA. Możesz sama prywatnie to wykonać. Zależnie od wyniku, trzeba podejmować dalsze decyzje. Masz bardzo dużo objawów, które mogą mieć jedną przyczynę, albo wiele różnych przyczyn. Jak z twoim zdrowiem psychicznym ? Czy przed pojawieniem się tych problemów miałaś problemy na tle nerwowym ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.07.2022 o 18:55, Gość zenek napisał:

Masz bardzo dużo objawów, które mogą mieć jedną przyczynę, albo wiele różnych przyczyn.

Wiem,i dlatego tak chodze  od lekarza do lekarza (gastrolog,ortopeda,ginekolog,dermatolog,neurolog,urolog) i każdy z nich leczy mnie doraznie,objawowo-leki na refluks,IBS,masci na wysypke,antybiotyk na infekcje pęcherza,leki p.bolowe na stawy i bole glowy ...to wszysto pomaga tylko na chwile, a pozniej jest jeszcze gorzej.Nie trafiłam jeszcze na nikogo kto by spojrzał na moje objawy jako na całośc.Nie mam juz pomysłu do kogo sie zwrócic.

W dniu 3.07.2022 o 18:55, Gość zenek napisał:

 Jak z twoim zdrowiem psychicznym ? Czy przed pojawieniem się tych problemów miałaś problemy na tle nerwowym ?

Przed pojawieniem sie objawów wszystko było dobrze,nigdy nie mialam depresji,czy innych problemów ze zdrowiem psychicznym.Byłam aktywna-duzo sportu-plywanie,bieganie,rower a teraz problemem jest wejscie po schodach,czy spacer z psem :( Teraz psychicznie czuje sie gorzej,ale raczej jest to spowodowane moimi dolegliwosciami,ktore utrudniaja mi życie (nie pójde do kina,bo co chwile musialbym wychodzic do WC,nie pójde na siłownie bo bola mnie stawy,nie pójde do restauracji,czy na drinka ze znajomymi bo pózniej przez tydzien leczyłabym zoladek,nawet lot samolotem,czy podroz pociagiem to stres,nie mowiac juz o jakims wyjezdzie na urlop.

 

W dniu 3.07.2022 o 18:55, Gość zenek napisał:

Najpierw powinnaś iść wykonać ogólne badanie na boreliozę metodą ELISA albo CLIA.

Dziekuje,zrobie te badanie.Moze akurat cos sie wyjasni...Jesli nie bolerioza to naprawde juz nie wiem co.

Odnośnik do komentarza

Powinnaś poszukać dobrego lekarza-diagnosty.Popytaj znajomych ,poszukaj w necie-na pewno znajdzie się ktoś taki w twojej okolicy.Skomlpetuj wszystkie wyniki badań,pozapisuj swoje objawy-kiedy sie pojawiają,czy jest może cos co polepsza twoje samopoczucie, czy coś je pogarsza i z tym wszystkim umów sie na wizyte.Na pewno znajdzie sie lekarz, ktory bedzie w stanie ci pomóc.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...