Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Temperatura przechowywania leków


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Postanowiłam założyć nowy temat, bo nigdzie nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi na moje wątpliwości dotyczące przechowywania leków. Przyjmuję od lat betabloker BetoZK, na którym jest podane, żeby przechowywać w temperaturze do 25 stopni. Jednak w upały, jakie mają miejsce latem, kiedy temperatura w mieszkaniu wynosi 30 stopni, trudno jest gdziekolwiek znaleźć niższą temperaturę pomieszczenia. Zawsze, każdego lata, gdy było gorąco przechowywałam ten lek w takiej temperaturze 30 stopni, bo nie miałam innego wyjścia i jakoś nigdy mi nie zaszkodził z tego powodu. Jednak inny lek, mianowicie Betaloc ZOK, który tak samo jak BetoZK ma substancję czynną bursztynian metoprololu, może być przechowywany w temperaturze do 30 stopni.  I tu rodzi się moje pytanie: dlaczego lek o tej samej substancji czynnej ale pod inną nazwą handlową może być przechowywany w takiej temperaturze a drugi z tą samą substancją, tylko już od innego producenta ma być przechowywany w niższej. To jest metoprolol i tamto też jest metoprolol, ten jest w takich samych tabletkach i tamten także, więc dlaczego ma różną temperaturę przechowywania? Nie rozumiem tego. Proszę o rozwianie moich wątpliwości, bo naprawdę, nawet farmaceuta on line nie potrafił odpowiedzieć rzeczowo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...