Skocz do zawartości
Forum

Zatrzymanie spadku beta hcg po poronieniu samoistnym


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Nie wiem w sumie co robić....
Zacznę od tego, że staramy się z mężem od 1.5 roku o dziecko. Ze względu na niepowodzenia w zajściu w ciążę ginekolog dał mi skierowanie na badania i zdiagnozowano u mnie PCOS. Miałam stały monitoring cyklu, regulacje miesiączki, a następnie stymulację jajników, by wspomóc proces zajścia w ciążę.

24.05 zrobiłam pierwsze badanie beta hcg i wyszło 43. Postanowiłam zrobić kolejne i 28.05 wyszło 257. Ucieszyłam się, bo udało się za pierwszym razem po stymulacji. 7.06 miałam mieć pierwsze usg (6tc). Niestety na USG nie było widać ciąży, a jedynie zgrubienie na jajowodzie, którego wcześniej nie było. Dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej.
W szpitalu 8.06 po zrobieniu USG nadal nie byli pewni co się dzieje, beta wyszła 502. Następnie ponowne badanie hcg 10.06 już tylko 207, a 12.06 - 99.

11.06 zaczęłam bardzo obficie krwawić, więc ostatecznie 13.06 zostałam wypisana że szpitala z rozpoznaniem poronienia samoistnego z zaleceniem sprawdzania bety co tydzień.

15.06 beta wyniosła 47, a 20.06 już tylko 22,6.

21.06 miałam wizytę kontrolną u ginekologa, który stwierdził, że macica się ładnie oczyściła,ale zmiana w jajowodzie nadal jest, pojawiła się sugestia że może być to wodniak. Nadal miałam badać hcg.

27.06 moja beta hcg wyniosła 22,2....czyli w ciągu tygodnia spadła tylko o 0,4 ...czy to nie za mało, co może oznaczać nagłe zatrzymanie spadku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...