Skocz do zawartości
Forum

Picie whisky


Gość Sadoman

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób, z kim, kiedy, jak pijecie whisky? Traktujecie ten trunek jak np piwo czy wódkę, czy jednak lubicie robić to z kulturą? Ja osobiście uwielbiam whisky i delektuje się każdą kroplą tego szlachetnego trunku. Oczywiście nie rozpuszczam kostek lodu w szklance, ale piję schłodzoną. Dobrze do tego się nadają odpowiednie karafki do whisky dzięki którym można ją łatwo i szybko schłodzić.

A Wy? Podzielcie się swoimi sposobami na picie whisky.

Odnośnik do komentarza

Ja ogólnie nie lubię whisky, w sumie to tylko raz próbowałem tak naprawdę i mi nie podeszła jakoś. Ale mam kumpli, którzy piją i też robią to z hmm filmowym namaszczeniem:) Tylko, że oni piją whisky z lodem, czasem z lodem i colą. Ale widziałem że są takie specjalne hmm wkłady? które się zamraża i wrzuca potem do szklanki - chłodzi to napój, ale nie zwiększa jego objętości:)

Odnośnik do komentarza

W wyborze whisky online ważną rolę odgrywa smak.
Ogólnie przyjmuje się, że odpowiednią porą na picie whisky jest wieczór. Alkohol należy nieco schłodzić, najlepiej używając specjalnych kamieni do whisky lub lodu. Kieliszki w kształcie tulipana lub grubościenne tumblery napełniamy o 1/3. Pierwszy niewielki łyk powinien być powolny - należy potrzymać napój w ustach przez kilka sekund, doceniając jego smak i aromat. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...