Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Neurologiczny i reumatologiczny problem i nie wiem


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam 56 lat , 60 kg wagi. Całę życie byłam aktywna fizycznie, uprawiałam dużo sportu itd. Aż do kontuzji stawu skokowego w zeszlym roku w czerwcu. Po kontuzji nie mogę dojść do siebie. Co prawda staw skokowy wyleczony, ale długo to trwało i nie mogłam dokończyć rehabilitacji. Ok wrzesnia przestałam chodzić tak jak wcześniej. Problemy z poruszaniem, ostatnio nawet z wzięciem szklanki do ręki i podniesieniem. Rehabilitanci mówili mi, że jak boli po rehabilitacji to znaczy że dobrze będzie później, jak przestanie boleć. Ale jest czerwiec 2022 i nadal ogromny ból kręgosłupa oraz stawów kolanowego, łokcia, nadgarstków. Boli mnie mocno szyja, nie mogę leżeć z bólu na plecach itd. 

Na neurologii w PMR w kwietniu 2022 wykazali mi 4 typ prążków w Płynie mózgowo rdzeniowym. Podejrzewali gammapatie mono ale byłam u hematologów, zrobiłam wszelakie badania prywatnie również i wykluczyli na chwilę obecną gammapatie bo wyniki krwi wyszły wszystkie ok. Neurolodzy dalej nie potrafią mi powiedzieć co dalej i nie wiedzą od czego. W surowicy nie stwierdzili. Kappa lambda łańcuchy itd. są w normie. Rezonans głowy nic nie wykazał. Zrobili mi tylko dodatkowo badanie EMG i wyszła polineuropatia demineralizacyjna włówien czuciowych w dole i neuropatia w górze. Dalej skierowali mnie do reumatologa. Byłam i wyszło z badań które zlecił reumatolog: dodatni wynik HLA-B27, zrobili mi ana profile i wykazały: STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciw mięśniom gładkim (SMA) w mianie 1:100 (metoda IIF), Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia: - ziarnisty w mianie 1:100 -jąderkowy w mianie 1:80, P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2) - wartości   graniczne. 

 

Nie wiem co mam dalej robić. Czekam na reumatologa, ale co teraz? co mogłabym zrobić jeszcze? jakie badania? cokolwiek? ból ciągle mi towarzyszy od kilkunastu miesięcy. Rodzina musi m pomagać w codziennych czynnościach. Nie mogę się dobrze najeść. Lekarze jedyne co mi przepisują na chwilę obecną to leki przeciwbólowe. 

Odnośnik do komentarza
Gość Grażynka1968

Myślę, że pora wybrać się do innego rehabilitanta. Osobiście mogę polecić specjalistów z Kliniki Enel Sport, mają oddział w Warszawie i w Łodzi, może to akurat twoje okolice ? Są bardzo dobrze wyposażoną placówką w nowoczesny sprzęt, ja miałam na przykład badania na biodex, żeby oceni sprawność kolana po przebytej rehabilitacji, nigdzie indziej nie ma takiego sprzętu. No i fizjoterapeuci też są bardzo profesjonalni i wykwalifikowani i pracują ze sportowcami. Możesz skontaktować się z nimi przez formularz dostępny w zakładce kontakt, to oddzwonią i umówią wizytę, o tu masz link 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...