Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ciągły i tępy ból nóg


Gość Orcha

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Mam dość męczący problem. Odkąd pamiętam bolą mnie nogi. Najpierw lekarze stwierdzali że to dojrzewanie i że szybko rosnę, potem że za dużo chodzę i pewnie dlatego. Teraz stanęło na reumatyzmie... Ja się pytam czy w wieku 20 lat można mieć reumatyzm??? przypisali mi leki które nic nie pomagają, nogi bolą jak bolały. Nie są ani opuchnięte, ani nic. Ciśnienie mam w normie w rodzinie brak żylaków.Ból jest tępy i uciążliwy, towarzyszy mi stale, nasila się rano i wieczorem Jakoś mi się wierzyć nie chce że to reumatyzm....

Odnośnik do komentarza

trzeba zrobić pełną morfologię i sprawdzic jak zachowują się leukocyty(miedzy innymi w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów) Kości dokuczają również w osteoporozie (przyjmujesz np. leki sterydowe?), niekiedy w anemii, w białaczkach i chorobach szpiku kostnego. W wieku 20 lat nie jest to "normalne" ze bolą nogi. Jeśli w rodzinie ktoś cierpiał na reumatyzm to jest ryzyko i częściowe wyjaśnienie ale i tak należy zrobić badania

Odnośnik do komentarza
Gość bianeczka

U mnie chyba w końcu nastąpiła poprawna diagnoza. Byłam ze swoimi wynikami prywatnie u innego reumatologa, bo poprzedniego wyśmiałam. Stwierdził, że to może być niedobór wit. D3. Drugi reumatolog to potwierdził, ale także lepiej to uzasadnił, więc poszłam prywatnie (bo nie wszystkie przychodnie z NFZ robią właśnie takie badanie) i zrobiłam badanie Wit. D3 Metabolot 125 (oh). Wyszedł niedobór. Mam nadzieję, że jak uzupełnię tę witaminę, to skończą się moje męki. Spróbujcie i Wy, ponieważ wit. D3 pobiera się ze słońca i wbrew pozorom nie jest to takie proste. Tak naprawde trzebaby lezeć nago plackiem, kilka godzin codziennie, żeby ta witamina była w naszym ciele we własciwych ilosciach. Życze powodzenia w diagnozach!

Odnośnik do komentarza

Przy fibromialgii polecę klinikę Asklepios w Alicante, to jest w Hiszpani. Jedyni w Europie którzy profesjonalnie leczą z tej choroby. Ja w końcu śpię w nocy i budzę się rano bez bólu...niesamowite uczucie po kilku latach ciągłego przewlekłego bólu pleców, nóg, głowy...dosłownie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Mialam bóle nóg w nocy . Były bardzo denerwujące , poruszały psychikę . Przy okazji pozbycia bólów kręgosłupa zaczęłam się gimnastykować i jeździć na rowerze i to pomogło .

DObrze jest zastanowić się czy nie jest to również problem z krążeniem. Problemy krążenia mogą również dawać objawy bólu nóg, szczególnie wieczorami po całlym dniou oraz w nocy:

https://kredensziolowy.pl/produkt/venoherbs/

Dobrze jest regularnie pić te zioła. Mają swietne działanie na poprawę krążenia. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...