Skocz do zawartości
Forum

Prawdopodobieństwo ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość allunia

Rekomendowane odpowiedzi

od 2,5 roku brałam regularnie tabletki antykoncepcyjne N*******. 15 listopada dostałam okres i postanowiłam tabletki odstawić aby postarać się o dzidziusia.27 listopada miałam stosunek.jak wyliczyłam o ile dobrze mogłam mieć owulację. czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

a dostalas juz normalnego kresu po odstawieniu tabletek? bo jak nie to raczej nie jestes w ciazy organizm potrzebuje troche czasu aby wrocic do normalnego cyklu, moglas nawet nie miec owulacji, niektorym dziewczynom sie udaje ale znam dziewczyna ktora dopiero po 4 miesiacach od odstawieniu tabletek miala normalna miesiaczke

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Jeśli brałaś tabletki to pomiataj że liczenie owulacji tzw kalendarzykiem jest bez sensu. Przy tabletkach zawsze są cykle 28 dni bo sama je sobie ustawiasz tak a nie wiesz jak będzie wyglądał twój cykl i ile będzie trwał po odstawieniu tabletek i tym bardziej nie wiesz nic o jego regularności. Tabletki które brałaś w poprzednim cyklu teoretycznie powinny cię chronić podczas 7 dniowej przerwy a jak później ich nie bierzesz to owulacja może nastąpić bardzo szybko, albo jak wyżej wspomniano hormony mogą działać jeszcze przez kilka miesięcy i możesz nie mieć normalnych cykli. Do sprawdzenia kiedy jest owulacja radzę skorzystać z metody termicznej albo testów owulacyjnych (ale z tymi testami też trzeba wiedzieć kiedy mniej więcej je robić).

Odnośnik do komentarza
Gość ke...31

Witam sredecznie!!
Mam pytanie!!
Brałam tabl.antykoncepcyjne przez okres 6mies.do 9kwietnia,po 7dniowej przerwie nie wziełam już ani jednej.Kochałam się z mężem prawie przez cały okres płodny czy mogę być już w ciązy? chcemy mieć dziecko czy jest pewność ,że mogę być już w ciąży? po jakim czasie zrobić test ciążowy? dziękuję bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam,

Po 2 latach, 10 sierpnia, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. 13 lipca pojawiło się krwawienie z odstawienia. Od tej pory nie dostałam okresu, aczkolwiek brzuch od 1 do 8 września bolał mnie, tak, jak przed miesiączką. W dni, które wg moich odczuć zdawały się być płodne (26-29 sierpnia) kochałam się z chłopakiem z prezerwatywą, która ani nie pękła, ani się nie zsunęła. Zrobiłam dwa testy ciążowe - jeden po 10, drugi po 12 dniach od tego wydarzenia - oba wyszły negatywnie. Czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza
Gość sabinaddd

Witam wink Moja sytuacja wygląda tak: w grudniu wzięłam ostatnią paczkę tabletek anty, oczywiście rozregulowało mi to cały cykl. W styczniu okres miałam od 21 do 25, następny dostałam 1 marca i trwał on do 5 marca, był dosyć intensywny i 6-7 marca miałam brązowe plamienie. 14,15,16 i 17,18 marca kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia. prawdopodobnie na początku tyg miałam owulacje, nie pamiętam dokładnie jaki był to dzień, zaczęły boleć mnie piersi, wiadomo śluz płodny, brzuch na dole. w dodatku piersi dalej mnie bardzo bolą, przy najmniejszym dotyku, dzisiaj nawet mnie trochę bardzo swędziały, mam podbrzuszu takie dziwne uczucie,mam dziwne nastroje, czasami nie mam apetytu,a czasami aż zbyt duży. nie chcę sobie nic wkręcać, piszę jak jest. jest możliwość, że jestem w ciąży? na test jeszcze raczej za wcześnie. zawsze miałam regularny okres i nie wiem co teraz mam sądzić o tym. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

hej słuchajcie mam problem...

tabletki odstawiłam w lipcu zeszłego roku. okresy były nieregularne (czasem brak nawet przez 2 miesiące). od grudnia było spokojniej, ale w połowie lutego oszalało! najpierw mega bolały mnie piersi i znacznie urosły. Wyszły pryszcze i pojawiły się mdłości. Pozniej mialam okres przez 10dni, (bardzo skąpy), 4 dni przerwy i znowu tydzień plamień. Lekarz nie wie co się dzieje, dał mi tabletki antykoncepcyjne (których nie biorę) , na wyregulowanie cyklu.
Moim zdaniem, mój cykl dopiero wraca do normy po 4 latach brania tabletek, ale pewna też nie jestem..

Minęło 1.5 miesiąca, piersi nadal są spore, mdłości i pryszcze też zostały...

Czy któraś z was wie co może się dziać? W ciąży z powodu tych krwawień raczej być nie mogę, ale martwi mnie to, że hormony mi tak buzują, czy to normalne po odstawieniu tabletek, czy może to jednak ciąża?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...