Skocz do zawartości
Forum

Data ważności i recepta na tabletkę PO


Gość Mirabelka88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirabelka88

Od miesiąca nie używam już tabletek anty - źle wpływały na mój organizm i lekarz powiedział, że mam przestać brać - i teraz korzystamy tylko z prezerwatywy. Ale wiadomo że gumka może pęknąć. Chciałam się wybrać do lekarza, żeby kupić tabletkę po stosunku, tak na wszelki wypadek żeby była, ale nie wiem jak długi termin ma ważności? Czy w ogóle warto w nią inwestować? Czy ginekolog musi mi ją przepisać, bo słyszałam że obojętnie jaki lekarz może to zrobić?

Odnośnik do komentarza

Ta tabletka nie ma jakieś krótkiej daty ważności, normalnie jak leki raczej. Nie słyszałam, żeby ktoś dostał recepte na taką tabletkę od lekarza rodzinnego, ale tak naprawde każdy lekarz może przepisać każdy lek na receptę. Pytanie tylko, czy przepisze? No i nie wiem czy ginekolog przepisze Ci takie tabletki "na zapas", bo one ogólnie nie są za fajne, niektórzy ginekolodzy nawet ich w ogóle nie przepisują. Poza tym te tabletki są o wiele gorsze niż zwykłe pigułki antykoncepcyjne, bo w jednej tabletce jest bardzo duża dawka hormonów i już słyszałam nie jedną historię, jak taka tabletka rozregulowała cykl, spowodowała obfite krwawienia itd. Dwa razy bym się porządnie zastanowiła nim bym po nią sięgnęła...

Odnośnik do komentarza
Gość Mirabelka88

Dzięki sindy81 za radę. Słyszałam, ze te tabletki po mają dużo hormonów, moja koleżanka raz taką brała i ona akurat miała rozregulowany cykl ale tylko przez dwa miesiące. Mówi, że gdyby nie tab. po, to by pewnie była w ciąży. W ogóle poza rozregulowanym cyklem, są jeszcze inne objawy?

Odnośnik do komentarza

Ale to ,,że można stosować inne formy antykoncepcji" nie znaczy że coś może nie podzialac - prezerwatywa pęknąć lub inne. A w takich przypadkach aby uniknąć ciąży liczy się czas. To właśnie powód dla którego warto taka tabletkę mieć. Nim lekarz wypisze recepte, nim się ja kupi...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...