Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza ciąża w wieku 43 lat


Gość jolcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam 43 lata, od roku mam wspaniałego mężczyznę, ani ja, ani on nie mamy dzieci. Moje poprzednie związki to porażka i w sumie chyba się cieszę, że nie było dzieci, teraz bym miała tylko problemy z tatusiami. Ale z obecnym partnerem jestem bardzo szczęśliwa, bardzo się kochamy. Czuje, że to ten, z którym moglabym mieć dziecko, on też by chciał. Problem to oczywiście wiek. Wiem, że coraz później kobiety mają dzieci, ale ja mam bliżej niż dalej, mam wiele obaw, że dziecko będzie chore (jakaś wada genetyczna), że będą się z niego śmiać w szkole, że ma stara matkę, że to babcia. W ogóle przebieg ewentualnej ciąży mnie martwi, czy ja w tym wieku nie jestem już za stara? Jest tu ktoś, kto tak późno ma pierwsze dziecko? Jak sobie radzicie?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli czujesz się na siłach i pragniesz dziecka, to nie stoi nic na przeszkodzie. Wydaje mi się, że dobrze mieć urządzenie pomagające dokładnie zapisywać cykle, u mnie sprawdza sie cyclotest MySense, to jest taki tester owulacyjny z aplikacją na telefon

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwoje już prawie dorosłych dzieci i właśnie zaszłam w 3 nie planowaną ciążę tak że jeżeli chciałbyś to do dzieła nie ma rzeczy niemożliwych u mnie też na początku był szok ale już przyjęłam to do wiadomości i nawet już mnie to cieszy oczywiście boję się że późno jak dam radę itd ale uważam że co ma być to będzie 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...