Skocz do zawartości
Forum

Tozsamosc


Gość Meduza

Rekomendowane odpowiedzi

Tożsamość osobista a tożsamość społeczna

Wiedza o samym sobie, czyli tożsamość osobista, jak i poczucie przynależności grupowej, czyli tożsamość społeczna mogą występować obok siebie, jednak zawsze jedna z nich dominuje. Co się dzieje, jeśli dominuje tożsamość społeczna? Kto najbardziej podlega wpływom grupy?
Odnośnik do komentarza

Człowiek 3.0 jest szybki, wielozadaniowy, elastyczny. Skupiony na swoim rozwoju osobistym. Chce być oryginalny i wyjątkowy. Po prostu offowy. Informacje o sobie czerpie z mediów społecznościowych i na ich podstawie buduje tożsamość. Grono wirtualnych znajomych utwierdza go w przekonaniu, że tak należy trzymać. Jest wolny, niezależny i... szczęśliwy? Czy na pewno? Może w dążeniu do osiągnięcia szczęścia za wszelką cenę kryje się pułapka, a gorączkowe szukanie gotowych recept na nie u guru rozwoju osobistego to zaklęty krąg? Jak zatem sprostać oczekiwaniom współczesnego świata, zachowując przy tym stabilność i wewnętrzny spokój?

O poszukiwaniu własnej tożsamości, budowaniu marki personalnej w internecie oraz zdrowym dystansie do nowinek z zakresu rozwoju osobistego opowiada Bruno Żółtowski, psycholog biznesu, trener, coach.

„Kim jestem?”, „Jaki jestem?” – w istocie są to pytania o tożsamość, które stawiamy sobie od zawsze. Od niedawna natomiast odpowiedzi na nie poszukujemy w mediach społecznościowych, wierząc, że są one wiernym odbiciem rzeczywistości. Albo podczas sesji rozwoju osobistego, gdzie jesteśmy utwierdzani w mylnym przekonaniu o własnej wszechmocy i wyjątkowości. 

 

Jak budować swoją tożsamość w świecie Web 3.0 – zdominowanym przez nowe technologie, na rzecz których zrzekamy się sprawczości i decyzyjności? Czy podejmowane przez nas próby odróżnienia się od innych nie prowadzą w rzeczywistości do ujednolicenia? Kim jest „ćpun rozwojowy” i jak nim nie zostać? Podczas wykładu Bruno Żółtowski nie daje gotowych recept na szczęście, podpowiada jednak, jak zachować wewnętrzny spokój w pędzącym współczesnym świecie, a przy okazji rozkłada na czynniki pierwsze popularne mity, którymi karmi się nowoczesny człowiek.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...