Skocz do zawartości
Forum

Tester diagnostyczny


Gość Dariush M.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariush M.

Wiecie, że można sobie sporo ciekawych informacji samodzielnie wyczytać z komputera samochodowego? Tylko trzeba mieć do niego podpięty odpowiedni tester diagnostyczny i już wszystko elegancko widać (błędy "check engine" także jakby co!). Ale jaki tester diagnostyczny wybrać? Cóż, wiele zależy od tego jaki rocznik auta posiadacie i czy decydujecie się na zakup uniwersalnego testera, czy dedykowanego dla Waszego auta.
Macie takie testery i sprawdzacie parametry swoich samochodów?

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysztof B.

Powiem tak - mam i używam. Tak jak mówisz, także do sprawdzania mechanika, do którego oddaję auto. Ale nie tylko do tego - można bowiem wielu ciekawych informacji się dowiedzieć. Można zobaczyć jakie są parametry silnika (bez tego się nie dowiesz), można zmierzyć osiągi auta, sprawdzić sprawność klimatyzacji itp itd. Dla osób, które lubią takie 'gadżety' - to naprawdę ciekawa zabawka:)

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, ze mam taki tester i to od lat. Złącze to OBD2 - chyba najpopularniejsze, jest w wiekszosci samochodow. Tak jak pisal Krzysztof - uzywam go do sprawdzania parametrow auta oraz do ustawiania niektorych. Tak, da sie to zrobic samodzielnie, np. zmienic dlugosc palenia sie lamp po zamknieciu samochodu - niby blahostka, ale fajny bajer - ustawilem, zeby dluzej sie palily, bo oswietlaja mi podjazd:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...