Skocz do zawartości
Forum

Problem z zakupem telewizora


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić sobie nowy telewizor, a stary dać do pokoju syna. Mam teraz 42 cale i zastanawiam się nad tym, jaki telewizor kupić do sypialni? Sypialnia ma jakieś 13m2, odległość od łóżka do ściany to około hmm 4.5 metra. To ile może mieć maksymalnie cali, aby się wygodnie oglądało telewizję? Są różnego rodzaju grafiki i wyliczenia, ale jakoś nie jestem do nich przekonana. Może ktoś z Was się w tym lepiej orientuje?

Odnośnik do komentarza

Hmm przy takim pomieszczeniu - to możesz spokojnie już kupować telewizor o przekątnej 65 cali albo nawet i 70 cali. Z tego co piszesz, to wnioskuję, że mogłaś trafić na grafiki sprzed 10 lat, albo i starsze. Ale wraz ze zwiększaniem rozdzielczości telewizorów - maleje minimalna odległość od ich oglądania, a rośnie przekątna ? Ja bym brał minimum 65 cali - ale to już zależy od cen i tego, ile chcesz na ten tv wydać?

Odnośnik do komentarza
Gość Whonext

Ja mam sypialnię trochę mniejszą niż Ty - jakieś 3.5 metra od końca łóżka do ściany, na której wisi telewizor. Korzystałem z tych kalkulatorów odległości i wziąłem tv 65 cali, 4k oczywiście już. Wisi sobie przy ścianie i powiem Wam, że jakby był tak z 5 cali jeszcze większy, to też by się spoko patrzyło. Wszystko widać, ogarnia się ekran bez kręcenia głową - komfort jest duży. Dokupię jeszcze soundbar do niego i będzie prawie jak kino domowe:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...