Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Tiki głową od czego?


Gość Mateusz Kowalczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Kowalczyk

Witam. Może zacznę od tego że od jakoś 2 lat odkąd pojawiła się pandemia prawie w ogóle nie uprawiam żadnego sportu i dużo czasu spędzam siedząc przed komputerem albo leżąc i oglądając coś. Na wf w szkole uczęszczam ( mam 18lat) ale podczas nauki zdalnej lekcje wfu polegały na przeczytaniu wiadomości od nauczyciela. Jakoś 1,5 miesiąca temu obudziłem się ze strasznie sztywnym karkiem i szyją. Po paru dniach przeszło ale zaczęło się pojawiać znowu ale w mniejszym stopniu ale do tego doszedł ucisk z tyłu głowu którego nie mam caly czas tylko pojawia się i po jakimś czasie znika. Pojawiły się też delikatne tiki głową, ale nie do końca są to tiki tylko bardziej takie jakby ściski albo skurcze  z tyłu głowy, którym towarzyszy ( w moim odczuciu ) delikatny ruch głową ale właśnie nikt z rodziny ani znajomych tego nie zauważył, a pytałem o to. Zacząłem sobie robić ćwiczenia szyi i byłem raz na pływalni. Problem trochę minął ale nie do końca i nadal jest uciążliwy bo od praktycznie miesiąca myślę ciągle o tym . No i moje pytanie brzmi czy takie delikatne tiki są możliwe właśnie od braku ruchu i tych problemów z szyją i karkiem?  Czy może coś bardziej pozwaznego? Przed pandemią praktycznie całe dnie spędzałem na boisku albo gdzieś na dworze i przyszło mi na myśl że może to jest jakiś sposób organizmu na wyładowanie emocji i energii ale nie wiem czy ma to jakiś sens. Może jakby uczyli o tym w szkole bym wiedział :D

Dodam że żadnych problemów z psychiką tzn jakiegoś stresu, nerwów nie mam ale  od zawsze mam problemy z mówieniem o swoich emocjach itp ( nie lubię tego).

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...