Skocz do zawartości
Forum

Obfite miesiączki


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 35 lat, 12 lat po cc. Od 6 lat mam bardzo obfite miesiączki. Są regularne jak w zegarku, zawsze bardzo bolesne w pierwsze 2 dni a potem zaczynam krwawić obficie przez kolejne 2dni, ból brzucha jest nadal ale nie jest już ciągły jak w pierwsze 2 dni tylko bardziej odczuwam skurcze. Miesiączki są na tyle obfite że nie mogę nawet wyjść z domu, co 30 min zmieniam tampony, które przeciekają w te pół godziny, w nocy muszę zmieniać co 3h. Co kilka miesięcy jestem u innego ginekologa z błaganiem o pomoc. Jestem wyczerpana psychiczne i fizycznie, podczas okresu robi mi się słabo ostatnio prawie zemdlałam. Boję się,  że dostanę kiedyś silniejszego krwotoku i poprostu się wykrwawię. Badania krwi, krzepliwość- wszystko w normie. Tarczyca, parametry wątrobowe także ok. Poziom żelaza i elektrolitów w normie. Usg brzucha i narządów- różnych wszystko w porządku, tyłozgięcie macicy od zawsze. Tabletek antykoncepcyjnych nie mogę brać bo miałam po nich migreny z aurą. W grudniu miałam przepisane Symedieno- sam pregesteon i źle się to skoczyło po 3 tygodniach stosowania miałam podejrzenie zakrzepicy żył (d-dimery 0,7 przy normie do 0,5). Odstawiłam hormon słysząc od ginekologa że nic już nie może zrobić, że taka moja uroda. Przeciwbólowo biorę Pyralgine 2 tabletki + po pół godzinie 2 tabl Panadol Femina w pierwszy dzień miesiączki (tak mi kiedyś podpowiedzieli na pogotowiu i tylko to na mnie działa, nie działają żadne inne tabletki przeciwbólowe). Od drugiego dnia biorę Cyclonamine 3x dziennie 2 tabletki, czasem działają i hamują delikatnie krwawienie ale i tak jest ono obfite i ze skrzepami. Nie biorę gorących kąpieli oraz leżę 4 dni żeby nie nasilać krwawienia, które i tak jest bardzo obfite. Błagam o pomoc może jeszcze jakieś badania powinnam wykonać? Co jeszcze mogę zrobić żeby choć trochę było lepiej? 

Odnośnik do komentarza

Myślę że to może być endometrioza, powinnaś się przebadać w tym kierunku bo masz objawy podobne do moich. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala medicover na sonovaginografię i tam się potwierdziło że przyczyną jest właśnie ta choroba

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi, na usg nic nigdy nie widać, endometrioze byłoby widać chyba? Brałam pregesteron (Symedieno- typowo na endometrioze) ale musiałam odstawić po miesiącu bo miałam podejrzenie zakrzepicy po tych tabletkach, dwuskladnikowych też nie mogę brać... Czytałam, że może to być zaburzenie hormonalne- zbyt dużo estrogenu jednak żaden lekarz nie potrafi mi pomóc gdyż nie mogę przyjmować żadnych hormonów żeby to wyregulować. Dziś jestem miesiąc po odstawieniu progesteronu, od 3 dni mam tak obfitą miesiączkę ze skrzepami, że jestem wykończona psychicznie i fizycznie... pójdę do gina i powiem o tym badaniu, dziękuję, zawsze jakaś mała nadzieja... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...