Skocz do zawartości
Forum

Skutek uboczny


Gość petysana

Rekomendowane odpowiedzi

Psychiatra przepisała mi leki Prefaxine 37,5 (wenlafaksyna) oraz Ranofren 5 mg (olanzapina). Ranofren biorę wieczorem, a Prefaxine rano. Ranofren miałam brać przez 2 dni pół tabletki, a potem już jedną, a Prefaxine jedną tabletkę przez 3 dni, a potem już dwie. Wczoraj zaczęłam brać 1 tabletkę Ranofrenu, już bez podzielania i ok. 2 h później zaczęłam się czuć jakbym miała zaraz upaść gdy wstałam z krzesła, czułam taką jakby bezwładność w nogach, a gdy się czegoś przytrzymałam to minęło. Czy mam to potraktować jako zwykły skutek uboczny towarzyszący przyjmowaniu psychotropów, zignorować i brać dalej? Czy to z czasem minie? Boję się, że dziś wieczorem znowu się tak poczuję

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Gość BIG mama napisał:

Nie zwiększaj dawki jeśli Ci pomaga. Pozostań na polowce. 

Masz F20 czy padaczkę alko!? 

Leki biorę dopiero 3 dni, więc nie zaczęły jeszcze działać, może tak gdzieś po 2 tygodniach zaczną. Nie mogę pozostać na połówce, bo to chyba nie jest dawka terapeutyczna, zresztą kim ja jestem by ingerować w dawkowanie ustalone przez lekarza? Mam fobię społeczną, nerwicę lękową i depresję, ale mam też coś ze schizofrenii - wrażenie że ktoś mnie obserwuje i zna moje myśli, czuję się wtedy oceniana. Dlatego myślałam że to się wywodzi z fobii społecznej, ale psychiatrze zapomniałam wspomnieć że czuję się wtedy oceniana, więc ona myśli że to objaw schizofreniczny i kto wie, może ma rację

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gość Słoninka napisał:

Ignoruj i jeszcze raz ignoruj.Bierz z umiarem bo przedobrzysz i bedzie problem a jak jest problem to wiadomo jest przyczyna.

Co masz na myśli przez "bierz z umiarem"? Przecież ja nie chcę jeszcze bardziej zwiększyć dawki. A jeśli chodzi ci o zwiększenie dawki z połówki do całej tabletki, to jest zalecenie lekarza. Cała tabletka to dawka terapeutyczna, a przez 2 dni brałam połówkę tylko dlatego, żeby organizm przyzwyczaić do nowej substancji

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Słoninka napisał:

Bo sa rozne kolory tych ziarenek sa biale czarne a nawet i szmaragdowe kazda ma swoja mocna moc pamietaj nie całą garść bo znajdziesz sie pod zimna gleba.

 

Widzę, że tobie ten Ranofren też by się przydał ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...