Skocz do zawartości
Forum

Nowy temat


Gość Elzavieta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elzavieta
  1. Kocham cię za to, że mogę ci się zwierzyć - za to, że mogę przyjść z każdym problemem i wiem, że zawsze mnie wysłuchasz. Nigdy nie powiesz, że przesadzam i nie zignorujesz moich problemów.
  2. Kocham cię za wspieranie mnie w moich postanowieniach - czasem mamy wielkie plany, ale brakuje nam motywacji, aby je realizować. Bliska osoba, która przypomina, motywuje i pomaga to prawdziwy skarb.
  3. MACIE TAK!? 
Odnośnik do komentarza
Gość Kafeteria

Definicja miłości według wikipedii:
"Miłość - podstawową definicją jest pragnienie szczęścia dla drugiej osoby (ewentualnie siebie bądź innego ważniejszego bytu). Miłość często jest rozumiana jako dowolna ilość emocji i doświadczeń zachodzących z powodu silnej więzi. Słowo "miłość" może odnosić się do wielu różnorodnych uczuć, stanów i postaw, poczynając od ogólnego zadowolenia, a kończąc na silnej więzi międzyludzkiej, jednakże nie jest ona sama w sobie uczuciem. Rozmaitość użyć i znaczeń, połączona z zawiłością opisywanych przez nią uczuć, powoduje, że miłość jest niespotykanie trudna do zdefiniowania, nawet w porównaniu do innych stanów emocjonalnych. Rozumienie miłości według powyższej definicji najczęściej daje uzyskany efekt wzajemnego zrealizowania się.

Miłość jest przedmiotem i źródłem inspiracji dla twórców sztuki oraz literatury, religii i psychologii. Przez niektórych ludzi bywa uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym."

Myślę, że jak kogos pokochasz to żadna definicja tego nie wytłumaczy.
Mi podoba się pewien chłopak, ale nie wiem jeszcze czy go kocham. Po prostu mi się podoba.

W miłości chodzi przede wszystkim o dobro tej osoby, którą się kocha. Nie może być, że np. przymuśmy kocham jakiegos kolesia. No i chce dla niego jak najlepiej. Chcę, żeby był szczęśliwy, nikoniecznie ze mną. Jeśli będziesz szczęśliwy z kims innym to proszę bardzo. Ale ja go kocham, będziesz mi ciężko, ale równocześnie będę się cieszyła, że osoba, którą kocham, jest szczęśliwa. Trudne, ale możliwe do wykonania.

Z co się kocha? Nie za wygląd, zdolości, charakter, ale z to, że ta osoba jest.!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Gość płci żeńskiej

Charakter się może zmienić na przykład pod wpływem choroby i co, wtedy już się nie kocha?

Nasze uczucia mogą być nieodwzajemnione, ale to co mamy się obrazić i nie kochać?

Można sobie kochać w jedną stronę.

Nic tu już mądrego nie wymyślę, za dużo zjadłam, panią odwiozłam do pobliskiego miasta. Kościółek o 21-wszej a wcześniej znowu jedzenie, jedzenie, jedzenie.

Kuchnia śląska lepsza niż gruzińska a było i to i to.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...