Skocz do zawartości
Forum

Święta


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, ja staram się z tym walczyć i się nie smucić tylko się cieszyć (bo w końcu święta to czas radości) ale wiem doskonale o czym piszesz. Szczególnie że przez cały czas telewizja, radio, media i wszystko po prostu ciągle nagłaśniają to wszystko, cały ten świąteczny szał, no i oczywiście konsumpcjonizm - żeby tylko kupować, kupować i jeszcze raz kupować i wiesz co? Ja czasami się smuciłam bo porównywałam się do innych albo do tego co widzę w telewizji, co słyszę w radiu, co widzę w social mediach gdzie święta zawsze były idealne ale teraz staram się nie zwracać na to uwagi zbytnio chodź też mnie czasem drażni to że u innych święta wydają mi się zawsze takie "idealne". U mnie smutek czasem dochodził też z tego powodu że często byłam zazdrosna o prezenty (wiem że to egoistyczne) i pomimo że sama często dostawałam drogie prezenty często byłam zazdrosna że znalazł się gdzieś ktoś  dostał coś jeszcze lepszego i droższego ode mnie (wiem, głupie to) ale jestem jeszcze młoda bardzo, poza tym prezenty są dla mnie bardzo ważne na święta i czasem też smuciłam się z tego powodu w święta bo się bałam że nic nie dostanę :( Na szczęście niepotrzebnie:) Może twój smutek też wynika z tego, że porównujesz się za bardzo z innymi ? Ja powiedziałam sobie teraz to, że mam to gdzieś dosłownie (: Nie obchodzi mnie to kto ile ma prezentów, ile potraw na stole itp. Cieszę się z tego co mam, ze spędzonego czasu z rodziną, z tego że mamy pieniądze żeby zrobić święta, na prezenty itp. bo wiem że dużo osób nawet tego nie ma. A ile ludzi jest samotnych w święta... I to jest dopiero smutne a ja narzekam często na to że rodzice każą mi pomagać w sprzątaniu albo że jakieś ciasto nie wyszło. I co dopiero tacy ludzie muszą czuć (chociaż wiem że są ludzie którzy spędzają święta samemu z własnego wyboru i sobie chwalą) ale chodzi mi o takich którzy są sami a bardzo chcieliby być z kimś, być z rodziną - to bardzo przykre... I tak kończąc dodam od siebie, że jeśli jest Ci smutno w święta to po prostu zrób może coś dla siebie, coś co sprawi Ci przyjemność :) A uwierz mi że mimo tego co napisałam wiele moich świąt też wcale nie było idealnych ale staram się nie smucić, nie wracać do tego chociaż wiem że jest to ciężkie. A co do tego żeby święta się jak najszybciej skończyły - jeśli Cię to pocieszy to święta to tylko 3 dni które jak zwykle szybko zlecą:) ale mimo wszystko może warto je miło spędzić, zrobić coś dla siebie albo może dla kogoś ? :) Jak to się mówi - święta to czas cudów i spełniania marzeń. Ja bardzo lubię też zrobić komuś przyjemność, to też daje mi wiele radości. A tak już kończąc - głowa do góry! Nie ma co się smucić, poza tym święta są co roku i uwierz mi że nawet jak teraz są jakieś problemy i jest nam smutno to czasem los potrafi się z czasem pięknie zrewanżować i trzeba mieć nadzieję, że za rok będzie lepiej :) 

Wesołych Świąt Ci życzę autorze ?❤️ a także każdej osobie która to czyta, a także udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku:) wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.12.2021 o 23:20, Gość Sebastian napisał:

Czy wy też tak macie, że jak zbliżają się święta to chodzicie cały czas smutni?Nawet podczas świąt chcecie żeby jak najszybciej się one skończyły? Jak widzicie radość i szczęście ludzi to jest wam smutno?

Jak ci w Święta bylejako to idź do roboty, stań przy tokarce albo innej łopacie i zapierdalaj. I dobro uczynisz i czas zabijesz. A tymczasem nie marudź albowiem: 

"Ptaszek sobie frunie z dala 

w górze słońce zapierdala 

żaba dupę w wodzie moczy 

kurwa 

co za dzień uroczy"

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.12.2021 o 23:20, Gość Sebastian napisał:

Czy wy też tak macie, że jak zbliżają się święta to chodzicie cały czas smutni?Nawet podczas świąt chcecie żeby jak najszybciej się one skończyły? Jak widzicie radość i szczęście ludzi to jest wam smutno?

Mi to jest smutno gdy widzę brak radości i nieszczęścia u innych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Orka napisał:

Poeta tylko głowa nie ta. Ten wierszyk to bardziej na wiosnę pasuje. 

Bardzo dynamiczna odpowiedź kwestionująca moją kondycję umysłową. Śpieszno ci widać Orko do orki wiosennej. A jak cię zaorają ?

Chuj nie Orka.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Orka napisał:

Owszem tęskno mi do wiosny.

Detox kojarzy się z odwykiem. Jeśli go przechodzisz to rozumiem ozdabianie każdej wypowiedzi ujami i takimi tam... ?

Uje to tylko próba udramatyzowania wypowiedzi. Oraz lapidarne ujęcie problemu który wymagałby szerszego opisu. 

Mierzi mnie, że są ludzie których drażni tzw. "słowo" a nie dążą ku istocie sprawy. 

A propos Orki. 

To najpiękniejsza istota oceanów świata. Nie wiem czy wiesz ale ten ogromny ssak którego boją się nawet największe rekiny nigdy nie zrobił krzywdy człowiekowi. Jedyny udokumentowany  przypadek śmierci czlowieka w spotkaniu z orką miał miejsce przed wojną światową w oceanarium w USA. Przepływająca orka przytarła do betonowej ściany nurka.

Orka to mój ulubieniec :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...