Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość a...7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 32 lata, tabletki Vibin Mini przyjmuję regularnie od 9 lat. Pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć o rozpoczęciu kolejnego opakowania. Pominęłam zupełnie pierwszą tabletkę. Czy mogę kompletnie ją zignorować, i brać tabletki od drugiej do końca opakowania? Zależy mi, żeby nie zmieniać dnia przyjmowania tabletek, a gdybym dzisiaj zaczęła od pierwszej, to by się o dzień przesunęło, a nie chcę skracać następnej przerwy. Dodam, że nie było współżycia w ostatnim tygodniu i przez najbliższy nawet miesiąc nie będzie. Czy to może jakoś zaburzyć mój cykl, czy w tej sytuacji mogę kompletnie "olać" pierwszą tabletkę i brać od drugiej normalnie do końca?

Odnośnik do komentarza

Zupełnie nie rozumiem czemu tak wiele kobiet decyduje się na antykoncepcję hormonalną, która tylko zaburza stan zdrowia. Jestem zwolenniczką metody objawowo-termicznej i do kontroli cyklu używam monitora płodności Afrodyta Smart, polecam i tobie

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Lalka napisał:

Zupełnie nie rozumiem czemu tak wiele kobiet decyduje się na antykoncepcję hormonalną, która tylko zaburza stan zdrowia. Jestem zwolenniczką metody objawowo-termicznej i do kontroli cyklu używam monitora płodności Afrodyta Smart, polecam i tobie

Nie ma mowy. Dla mnie istnieje tylko porządne zabezpieczenie przed ciążą, metody naturalne to nie dla mnie. Mój organizm bez tabletek wariuje. Poza tym biorę je również ze względu na problem z krwotocznymi miesiączkami, do których absolutnie nie chcę wracać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...