Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Kontakt zaszczepionych i nie zaszczepionych na Covid


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Mam pytanie - czy u kogoś zaszła sytuacja w której w wyniku kontaktu osoby zaszczepionej z osoba niezaszczepioną ta zaszczepiona została zarażona Covidem? Do mojej mamy przyjechała koleżanka, która jest przeciwniczka szczepień - niby była zdrowa. Ale po czterech dniach mama zachorowała na Covid, a przez prawie tydzień nie wychodziła z domu. Czyli, tylko koleżanka mogła ją zarazić. Teraz mama jest ciężko chora i jest w szpitalu - jednak tam mówią, że wyjdzie z tego bez trwałych strat zdrowia - bo się zaszczepiła. Ale jak to możliwe, że koleżanka nie zachorowała, a mama tak. Miał ktos podobny przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Gość Aneta 37

Ola, u mnie było podobnie - jestem zaszczepiona i zaraziłam się od osoby niezaszczepionej. Osoba niezaszczepiona, nawet ta objawowa, silniej rozprzestrzenia wirusa w porównaniu do zaszczepionej. podstawowa zasada - nawet jak jesteś zaszczepiona to zdecydowanie unikaj osób niezaszczepionych. Mój mąż mówi dosadniej - z debilami unikaj kontaktu :)))

Odnośnik do komentarza

Bez sensu temat - powszechnie wiadomo, że jak sie spotyka osoba zaszczepiona i niezaszczepiona, to zdecydowanie większe zagrożenie jest dla osoby zaszczepionej. Ta zaszczepiona nie zarazi tej niezaszczepionej, bo nie ma wirusa, ale odwrotnie to powszechna sytuacja - niezaszczepiona i bezobjawowa to taka mała mina co może narozrabiać.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Gość Aneta 37 napisał:

Ola, u mnie było podobnie - jestem zaszczepiona i zaraziłam się od osoby niezaszczepionej. Osoba niezaszczepiona, nawet ta objawowa, silniej rozprzestrzenia wirusa w porównaniu do zaszczepionej. podstawowa zasada - nawet jak jesteś zaszczepiona to zdecydowanie unikaj osób niezaszczepionych. Mój mąż mówi dosadniej - z debilami unikaj kontaktu :)))

Aneta - Twój mąż dobrze to ujął, sama tego doświadczyłam. Moi debile teściowie, zagorzali przeciwnicy szczepień przyjechali do nas na kilka dni do domku w górach. Byli zdrowi. Po kilku dniach wyjechali a cała nasza rodzina łącznie z dziećmi 8 i 9 lat zachorowała na Covid. Czas spędzaliśmy w górach na spacerach, tam się raczej nie zaraziliśmy bo i jak. Dzieci nie były zaszczepione i bardzo chorowały, my zaszczepieni mniej.

Odnośnik do komentarza
Gość Kryśka45

Ludzie, litości i troche inteligencji ... proszę !! Wpuszczacie do domu osoby niezaszczepione i sie dziwicie, że przywlekli Wam wirusa? To jak wpuścić złodzieja do domu i się dziwić że - o, matko - cos zgineło!!  ... wpuście osobę do domu co się dwa lata nie myła i wyraźcie zdziwienie że Wam śmierdzi w domu.... ludzie, ogarnijcie sie troche...

Odnośnik do komentarza
Gość Ndrzej Duda
4 minuty temu, Gość Kryśka45 napisał:

Ludzie, litości i troche inteligencji ... proszę !! Wpuszczacie do domu osoby niezaszczepione i sie dziwicie, że przywlekli Wam wirusa? To jak wpuścić złodzieja do domu i się dziwić że - o, matko - cos zgineło!!  ... wpuście osobę do domu co się dwa lata nie myła i wyraźcie zdziwienie że Wam śmierdzi w domu.... ludzie, ogarnijcie sie troche...

Brawo Kryśka! 

 

Odnośnik do komentarza
Gość doktor Mariusz G

Fakty sa takie - osoba zaszczepiona nie emituje wirusa do otoczenia bo go nie ma. Taka osoba jest bezpieczna dla osoby niezaszczepionej. Ale osoba niezaszczepiona może bezobjawowo emitować wirusa i jest to niebezpieczne nawet dla osoby zaszczepionej bo może ja zarazić. Oczywiście, osoba zaszczepiona ZDECYDOWANIE łagodniej przejdzie ta chorobę, ale mogą tez być i są wyjątki kiedy osoby zaszczepione ciężko przechodzą ta chorobę. Dlaczego? Bo NIGDY NIE BYŁO I NIGDY NIE BĘDZIE szczepionki zapewniającej 100% ochronę przed daną chorobą, wirusem, itd. 

Takie porównanie - są dwie grupy osób, jedna grupa liczy 100 osób a druga 10.000 osób, z obu grup zostanie wylosowanych po 5 osób, które zostaną rozstrzelane - w której grupie chciałbyś być?

Jeśli się zaszczepiłeś to jesteś w tej grupie 10.000 osób - tu zginie 1 osoba na 2000 osób, jeśli się nie zaszczepiłeś to jesteś w grupie 100 osób - tu zginie 1 osoba na 20 osób. Widzisz różnicę ?

Rada lekarza - unikajcie jak to tylko możliwe bliskiego i dłuższego kontaktu z osobami niezaszczepionymi - ZWŁASZCZA w małych pomieszczeniach, np. mieszkaniach.  Bo nawet w Twojej grupie, tej 10.000 osób ginie 1 osoba na 2000 osób - a jeśli to będziesz Ty, albo ktoś z Twojej rodziny? Statystyka jest ślepa...

Odnośnik do komentarza
Gość katolik 51
3 minuty temu, Gość doktor Mariusz G napisał:

Fakty sa takie - osoba zaszczepiona nie emituje wirusa do otoczenia bo go nie ma. Taka osoba jest bezpieczna dla osoby niezaszczepionej. Ale osoba niezaszczepiona może bezobjawowo emitować wirusa i jest to niebezpieczne nawet dla osoby zaszczepionej bo może ja zarazić. Oczywiście, osoba zaszczepiona ZDECYDOWANIE łagodniej przejdzie ta chorobę, ale mogą tez być i są wyjątki kiedy osoby zaszczepione ciężko przechodzą ta chorobę. Dlaczego? Bo NIGDY NIE BYŁO I NIGDY NIE BĘDZIE szczepionki zapewniającej 100% ochronę przed daną chorobą, wirusem, itd. 

Takie porównanie - są dwie grupy osób, jedna grupa liczy 100 osób a druga 10.000 osób, z obu grup zostanie wylosowanych po 5 osób, które zostaną rozstrzelane - w której grupie chciałbyś być?

Jeśli się zaszczepiłeś to jesteś w tej grupie 10.000 osób - tu zginie 1 osoba na 2000 osób, jeśli się nie zaszczepiłeś to jesteś w grupie 100 osób - tu zginie 1 osoba na 20 osób. Widzisz różnicę ?

Rada lekarza - unikajcie jak to tylko możliwe bliskiego i dłuższego kontaktu z osobami niezaszczepionymi - ZWŁASZCZA w małych pomieszczeniach, np. mieszkaniach.  Bo nawet w Twojej grupie, tej 10.000 osób ginie 1 osoba na 2000 osób - a jeśli to będziesz Ty, albo ktoś z Twojej rodziny? Statystyka jest ślepa...

Brawo doktorze! Ale... sądzi Pan że ten "ciemny lud" to zrozumie? Nie sądzę... podobno najlepszym lekarstwem na Covid jest codzienna modlitwa, udział we mszy świętej w każda niedziele, złożenie datku na tacę i obowiązkowo wysłanie przelewu na rzecz Radia Maryja. Jak powiedział jeden ksiądz - taka postawa daje pełną gwarancje nie zachorowania na Covid !!

No widzi doktor - po co te szczepienia co nie dają jednak pełnej gwarancji ... a postawa o której mówił ksiądz - daje pełną gwarancję!

To co jest lepsze? 

Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz Dariusz L.

Zdecydowanie zgadzam się z tym co napisał doktor Mariusz G - zaszczepiłeś się, bardzo dobrze!

Czy możesz mimo tego zarazić się Covidem?  Może tak się stać.

Co możesz dodatkowo - poza szczepieniem - zrobić aby uniknąć zarażenia?

1. Noś maseczkę w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

2. Unikaj małych pomieszczeń w których jest wiele osób, o których nic nie wiesz.

3. Dbaj o higienę - po powrocie do domu dokładnie umyj ręce.

4. UNIKAJ MAKSYMALNIE dłuższego kontakt z osobami nie zaszczepionymi bo one są największymi roznosicielami wirusa, w 80% o tym nie wiedząc.

Jakie masz wtedy szanse zarażenia się po zastosowaniu się do tych zaleceń- ... może 1 na milion, albo mniej

Odnośnik do komentarza
Gość Internista, oddział Covid

Najczęstsze zarażenia powstają w wyniku bezpośredniego i bliskiego kontaktu z osobami niezaszczepionymi - na moim oddziale to ponad 70%. Po jednym weselu trzy tygodnie temu na mój oddział trafiło ponad 20 osób - 5 juz zmarło.

Lekarz Dariusz w punkcie 4 napisał:

4. UNIKAJ MAKSYMALNIE dłuższego kontakt z osobami nie zaszczepionymi bo one są największymi roznosicielami wirusa, w 80% o tym nie wiedząc

Z mojego doświadczenia wynika że to powinien być punkt 1, najważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Gość Już Cie kocham
Godzinę temu, Gość Kryśka45 napisał:

Ludzie, litości i troche inteligencji ... proszę !! Wpuszczacie do domu osoby niezaszczepione i sie dziwicie, że przywlekli Wam wirusa? To jak wpuścić złodzieja do domu i się dziwić że - o, matko - cos zgineło!!  ... wpuście osobę do domu co się dwa lata nie myła i wyraźcie zdziwienie że Wam śmierdzi w domu.... ludzie, ogarnijcie sie troche...

Już Cie kocham - strzał w 10! Gratki!

Odnośnik do komentarza
Gość Lekarka A.R.

UNIKAJ MAKSYMALNIE dłuższego kontakt z osobami nie zaszczepionymi bo one są największymi roznosicielami wirusa, w 80% o tym nie wiedząc

Zdecydowanie TAK! To osoby niezaszczepione są roznosicielami wirusa w przeciwieństwie do osób zaszczepionych. Dlatego tak ważne są szczepienia, ale tez - po szczepieniu - unikanie kontaktu z osobami niezaszczepionymi.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Aneta 37 napisał:

Ola, u mnie było podobnie - jestem zaszczepiona i zaraziłam się od osoby niezaszczepionej. Osoba niezaszczepiona, nawet ta objawowa, silniej rozprzestrzenia wirusa w porównaniu do zaszczepionej. podstawowa zasada - nawet jak jesteś zaszczepiona to zdecydowanie unikaj osób niezaszczepionych. Mój mąż mówi dosadniej - z debilami unikaj kontaktu :)))

Zgadza się, ci co się nie chcą szczepić to DEBILE!

Odnośnik do komentarza
Gość Mirella11
2 godziny temu, Gość Aleksandra napisał:

Mam pytanie - czy u kogoś zaszła sytuacja w której w wyniku kontaktu osoby zaszczepionej z osoba niezaszczepioną ta zaszczepiona została zarażona Covidem? Do mojej mamy przyjechała koleżanka, która jest przeciwniczka szczepień - niby była zdrowa. Ale po czterech dniach mama zachorowała na Covid, a przez prawie tydzień nie wychodziła z domu. Czyli, tylko koleżanka mogła ją zarazić. Teraz mama jest ciężko chora i jest w szpitalu - jednak tam mówią, że wyjdzie z tego bez trwałych strat zdrowia - bo się zaszczepiła. Ale jak to możliwe, że koleżanka nie zachorowała, a mama tak. Miał ktos podobny przypadek?

 

U mnie było podobnie, przyjechał kolega taty na trzy dni i wyjechał. Po tygodni oboje rodzice zachorowali na Covid - byli zaszczepieni ale i tak dość ciężko to przeszli - temp. ponad 39 stopni przez prawie 10 dni. okazało sie, że kolega Taty nie był szczepiony.....

Unika niezaszczepionych to podstawa....

Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz oddziałowy

Pacjent zaszczepiony nie zaraża, pacjent niezaszczepiony, nawet zdrowo wyglądający może bezobjawowo zarażać wszystkich dookoła. 

Prosta zasada - unikaj osób, które nie są zaszczepione bo oni są "siewcami" wirusa.

Odnośnik do komentarza
Gość Herkules
1 godzinę temu, Gość Kryśka45 napisał:

Ludzie, litości i troche inteligencji ... proszę !! Wpuszczacie do domu osoby niezaszczepione i sie dziwicie, że przywlekli Wam wirusa? To jak wpuścić złodzieja do domu i się dziwić że - o, matko - cos zgineło!!  ... wpuście osobę do domu co się dwa lata nie myła i wyraźcie zdziwienie że Wam śmierdzi w domu.... ludzie, ogarnijcie sie troche...

Brawo - jasno, klarownie i zrozumiale! Ci z inteligencją powyżej 80 pkt zrozumieją

Odnośnik do komentarza
Gość Wkurzona

Przyjechał wujaszek, ciotunia, zadowoleni z życia, nie wierzący w Covid, oczywiście nieszczepieni, pomieszkali kilka dni, wyjechali. A po tygodniu cała moja rodzina ma Covid - my z mężem pracujemy zdalnie, czyli nie mogliśmy się zarazić w pracy, jak wychodzimy to używamy masek, czyli wujcio i ciotunia nas zarazili. Dzieci 3 i 4 lata tez przebywały tylko w domu ale i tak sie rozchorowały. My oczywiści zaszczepieni, dzieci nie, około 10 dni nas pomęczyło i się skończyło.

A, w międzyczasie wujcio i ciotunia zrobili sobie testy i ... BUM!!! maja Covida, ale przechadza go objawowo.

Teraz nie wpuszczę do domu nikogo kto się nie zaszczepił....  niech spier......la!

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Aneta 37 napisał:

Ola, u mnie było podobnie - jestem zaszczepiona i zaraziłam się od osoby niezaszczepionej. Osoba niezaszczepiona, nawet ta objawowa, silniej rozprzestrzenia wirusa w porównaniu do zaszczepionej. podstawowa zasada - nawet jak jesteś zaszczepiona to zdecydowanie unikaj osób niezaszczepionych. Mój mąż mówi dosadniej - z debilami unikaj kontaktu :)))

I słusznie - po co debili wpuszczac do domu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość doktor Mariusz G napisał:

Fakty sa takie - osoba zaszczepiona nie emituje wirusa do otoczenia bo go nie ma. Taka osoba jest bezpieczna dla osoby niezaszczepionej. Ale osoba niezaszczepiona może bezobjawowo emitować wirusa i jest to niebezpieczne nawet dla osoby zaszczepionej bo może ja zarazić. Oczywiście, osoba zaszczepiona ZDECYDOWANIE łagodniej przejdzie ta chorobę, ale mogą tez być i są wyjątki kiedy osoby zaszczepione ciężko przechodzą ta chorobę. Dlaczego? Bo NIGDY NIE BYŁO I NIGDY NIE BĘDZIE szczepionki zapewniającej 100% ochronę przed daną chorobą, wirusem, itd. 

Takie porównanie - są dwie grupy osób, jedna grupa liczy 100 osób a druga 10.000 osób, z obu grup zostanie wylosowanych po 5 osób, które zostaną rozstrzelane - w której grupie chciałbyś być?

Jeśli się zaszczepiłeś to jesteś w tej grupie 10.000 osób - tu zginie 1 osoba na 2000 osób, jeśli się nie zaszczepiłeś to jesteś w grupie 100 osób - tu zginie 1 osoba na 20 osób. Widzisz różnicę ?

Rada lekarza - unikajcie jak to tylko możliwe bliskiego i dłuższego kontaktu z osobami niezaszczepionymi - ZWŁASZCZA w małych pomieszczeniach, np. mieszkaniach.  Bo nawet w Twojej grupie, tej 10.000 osób ginie 1 osoba na 2000 osób - a jeśli to będziesz Ty, albo ktoś z Twojej rodziny? Statystyka jest ślepa...

Dzięki doktorze - jasno i zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Gość po pierwsze
3 godziny temu, Gość doktor Mariusz G napisał:

Fakty sa takie - osoba zaszczepiona nie emituje wirusa do otoczenia bo go nie ma. Taka osoba jest bezpieczna dla osoby niezaszczepionej. Ale osoba niezaszczepiona może bezobjawowo emitować wirusa i jest to niebezpieczne nawet dla osoby zaszczepionej bo może ja zarazić. Oczywiście, osoba zaszczepiona ZDECYDOWANIE łagodniej przejdzie ta chorobę, ale mogą tez być i są wyjątki kiedy osoby zaszczepione ciężko przechodzą ta chorobę. Dlaczego? Bo NIGDY NIE BYŁO I NIGDY NIE BĘDZIE szczepionki zapewniającej 100% ochronę przed daną chorobą, wirusem, itd. 

Takie porównanie - są dwie grupy osób, jedna grupa liczy 100 osób a druga 10.000 osób, z obu grup zostanie wylosowanych po 5 osób, które zostaną rozstrzelane - w której grupie chciałbyś być?

Jeśli się zaszczepiłeś to jesteś w tej grupie 10.000 osób - tu zginie 1 osoba na 2000 osób, jeśli się nie zaszczepiłeś to jesteś w grupie 100 osób - tu zginie 1 osoba na 20 osób. Widzisz różnicę ?

Rada lekarza - unikajcie jak to tylko możliwe bliskiego i dłuższego kontaktu z osobami niezaszczepionymi - ZWŁASZCZA w małych pomieszczeniach, np. mieszkaniach.  Bo nawet w Twojej grupie, tej 10.000 osób ginie 1 osoba na 2000 osób - a jeśli to będziesz Ty, albo ktoś z Twojej rodziny? Statystyka jest ślepa...

Z ciebie taki doktor jak z koziej dupy bałałajka.  " osoba zaszczepiona nie emituje wirusa...."haha wszystko jasne. ?

Odnośnik do komentarza

witam chciałem sie zapytac o to ze grzybek zmienił mi kolor na lekko fioletowy i byłem z tym u dermatologa ktory odesłał mnie do urologa i powiedział ze mam zylaka ktory sprawia ucisk i przez to skora jest mniej dokrwiona jakie sa metody leczenia tego i czy jest to grozne

Odnośnik do komentarza

witam chciałem sie zapytac o to ze grzybek zmienił mi kolor na lekko fioletowy i byłem z tym u dermatologa ktory odesłał mnie do urologa i powiedział ze mam zylaka ktory sprawia ucisk i przez to skora jest mniej dokrwiona jakie sa metody leczenia tego i czy jest to grozne

Odnośnik do komentarza

witam chciałem sie zapytac o to ze grzybek zmienił mi kolor na lekko fioletowy i byłem z tym u dermatologa ktory odesłał mnie do urologa i powiedział ze mam zylaka ktory sprawia ucisk i przez to skora jest mniej dokrwiona jakie sa metody leczenia tego i czy jest to grozne

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość po pierwsze napisał:

Z ciebie taki doktor jak z koziej dupy bałałajka.  " osoba zaszczepiona nie emituje wirusa...."haha wszystko jasne. ?

Dla takiego kretyna jak ty to wszystko jest jasne - naucz się czytać i zrozumiesz, ale raczej wątpię..... co za debil...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...