Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia rozwoju ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

moja 2 letnia corka jest dzieckiem dwujęzycznym. Zostałam powiadomiona przez przedszkole iż corka ma problem z zabawami z innymi dziećmi i koncentracja. Jeśli chodzi o zabawy w domu gdy była młodsza czesto zajmowała się zabawa sama ale jeśli ja  lub mąż chcieliśmy z nią się bawić nigdy nie protestowała ale od kilku miesięcy lubi gdy się z nią bawimy przychodzi i ciągnie za rękę żeby z nią się bawić, uwielbia zabawy i wygibasy z tatą. Faktem jest to iż córka mając 2 lata bardzo mało mówi po polsku (papa, brawo, cześć, halo, jeszcze, nie, niam niam) ale po swojemu mówi bardzo dużo i również widzę że iż mało mówi to rozumie co do niej mówię , bym okres kiedy mówiła mama i tata ale od jakiegoś czasu nie mówi no chyba ze np coś się stanie i wtedy płacze i mówi mama, bardzo rzadko kiedy powtarza słowa kiedy o to proszę, mam wrażenie ze to zależy od tego czy jej się chce ale jak już powtarza to przeważnie słowa które zna a jeśli naśladuje zwierzęta to ona nie naśladuje ale bardziej ja to bawi. Natomiast w drugim języku nie mówi nic ale ma kontakt z nim dopiero od 3 miesięcy. Jeśli chodzi o kontakt wzrokowy to uważam ze nie ma problemu, ok nie wpatruje się w oczy ale jeśli na przyklad się do niej odwracam lub się bawię to patrzy się w oczy, jedynie nie, gdy Np. coś przeskrobie i chce jej wytłumaczyć ze nie wolno lub robila cos złe, to chce dać szybciej buziaka i zapomnieć o temacie. Jeśli chodzi o ten kontakt z dziećmi to nie wiem co myśleć jeśli jadę z nią na płac zabaw to bawi się sama ale widzę ze zwraca uwagę na inne dzieci i czasem nawet je naśladuje, jeśli chodzi o dorosłych nie boi się nikogo raczej jest otwarta dziewczyna. Zauważyłam również ze jeśli ja wołam po imieniu to reaguje ale nie za każdym razem, mam wrażenie ze jeśli jej sie chce lub nie jest zajęta czymś ważnym to wtedy łaskawie na mnie spojrzy. Moje pytanie brzmi czy powinnam się martwić jej zachowaniem faktycznie czy to jest po prostu charakter czy tez późniejszy rozwój? 

Edytowane przez Angelikas
Odnośnik do komentarza

Obserwuj córeczkę.  Może jest indywidualistką i nie robi wszystkiego jak inne dzieci tylko podnosi wzrok kiedy ma ochotę jak napisałaś.

 

Poszukaj informacji jak inne dzieci się zachowują w jej wieku jednak każde dziecko jest inne.

 

Trzymam kciuki za córeczkę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...