Skocz do zawartości
Forum

depresja


Gość black_things

Rekomendowane odpowiedzi

Gość black_things

Witam, poszukuję pomocy, jak mam sobie radzić w wahaniami nastroju, mam problem z emocjami, gdyż z frustracji wpadam w agresję. Dodam, że jestem w związku z partnerem, który sam zmaga się z depresją leczoną alkoholem (póki co wziął wszywkę), nie radzę sobie kompletnie, boję się samotności, bycia sama, powrotów do pustego mieszkania, mam 7 letniego syna, jestem silna dla niego, ale tracę rozum w tej próżni...

Odnośnik do komentarza

Niczym się nie martw. Ja z depresją żyje już 17 lat. Stwierdzona ale nie leczona i powiem Ci szczerze, że już do tego się przyzwyczaiłem, że jestem "inny". Nawet polubiłem taki stan i bardzo ciężko byłoby mi  to zmienić a mam 33 lata

Odnośnik do komentarza

najpierw musisz pomoc sobie, znajdź dobrego psychiatrę i poddaj się terapii. To są choroby, które trzeba leczyć odpowiednio, alkohol niestety tylko pogłębia problem ? 

Już jesteś na dobrej drodze. Może jakaś grupa wsparcia? Możesz liczyć na rodzine, przyjaciół? Wiem ze jest Ci ciężko i nie widzisz żadnych pozytywnych rzeczy aktualnie - tak właśnie działa depresja. Ale to minie z czasem, tylko musisz rozpocząć terapie. 
 

naprawde... nie warto żyć z tym. Warto skorzystać z pomocy i pokonać stany w których jesteś. 

Odnośnik do komentarza
Gość Psycho-farmaceuta

Depresja sama nie przejdzie, a odpowiedź, że da się t tym "jakoś żyć" jest bzdurą. Nie da się żyć jak nie masz na nic ochoty, nic Cię nie cieszy, kolejny dzień jest dramatem i masz wrażenie, że jedyną nadzieją dla której żyjesz jest dziecko. ABSURD. 

 

Leczenie to podstawa, a antydepresanty to naprawdę nie jest zło wcielone. Nie muszą być stosowane przez całe życie a często nie są (moi Pacjenci są różnie na lekach: od roku nawet do 5 lat). Ważne: leki nie zmienią Twojej sytuacji materialne, męża czy choroby. Ułatwią radzenie sobie z codziennością i podejmowaniem rozsądnych decyzji. Zmniejszą objawy somatyczne depresji: lęk, zaburzenia odżywiania, bóle brzucha, żołądka, rozstrojenie jelit czy bezsenność. Oczywiście odpowiednia dieta, nawadnianie, aktywność fizyczna, redukcja stresu, wsparcie rodziny, psychoterapia i indywidualna suplementacja to też klucz do sukcesu.

 

Pozdrawiam ciepło

psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak

psychofarmaceuta@gmail.com

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...