Skocz do zawartości
Forum

Jak fachowo nazywa się ta forma przemocy psychicznej?


Gość Janina111

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i wydaje mi się, że to forma znęcania się psychicznego, ale nie jestem pewna czy to gaslighting czy coś innego. Otóż bliska mi osoba często nie ma racji i wszczyna spory, o blachę rzeczy. Gdy próbuje jej wyjaśnić, ona odwraca kota ogonem i zwala całą winę na mnie, oraz powie co ma do powiedzenia a gdy ja chce powiedziec/napisać swoją wersję to mnie blokuje na tel lub komunikatorach. Często jest tak, że nie da mi dojść do głosu, a potem się rozłącza i mówi że krzyczę. Te sytuacje wykańczają mnie psychicznie bo zawsze czuję się winna, mimo że gdy np czytam te rozmowy to widzę że nic złego nie zrobiłam i że to ona stwarza problem i wszystko przeinacza. Proszę o pomoc. Jak to się fachowo nazywa i jak z tym walczyć.

Odnośnik do komentarza

Z tego co opisujesz to może z Tobą jest jakiś problem. Często ludzie maja ze sobą problem a obwiniają za to innych. Jest to wysoce prawdopodobne w Twoim przypadku.

22 godziny temu, Gość Janina111 napisał:

Często jest tak, że nie da mi dojść do głosu, a potem się rozłącza i mówi że krzyczę.

 Może właśnie tak robisz, może to Ty wszczynasz kłótnie bo chcesz postawić na swoim,

22 godziny temu, Gość Janina111 napisał:

Otóż bliska mi osoba często nie ma racji i wszczyna spory, o blachę rzeczy. Gdy próbuje jej wyjaśnić, ona odwraca kota ogonem i zwala całą winę na mnie,

???

22 godziny temu, Gość Janina111 napisał:

gdy ja chce powiedziec/napisać swoją wersję to mnie blokuje na tel lub komunikatorach.

No widocznie ma już dość.

Tez tak można to odebrać analizując Twoje zachowanie, że w Tobie jest problem

Ta bliska osoba to Twój mąż? A właściwie chcesz jakiejś rady na Twoje kłopoty  czy tylko sformułowania nazwy problemu; przemocy wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Kalina55 jakim wspaniałym musisz być ekspertem, że na podstawie kilku zdań insynuujesz, że to we mnie jest problem. To trwa już bardzo długo i mam nawet czarno na białym te rozmowy, wiec wiem że to nie we mnie tkwi problem. Zadałam konkretne pytanie, jak nazywa się sytuacja gdy osoba Cie stopuje, zabrania mowic. Sama powie co chce, a gdy masz inne zdanie i probojesz je przedstawić to Cie blokuje.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2021 o 18:23, Gość ka-wa napisał:

Tylko jak jestem ciekawa, co Ci po nazwie? 

Masz rację ka-wa. Janina szuka potwierdzenia nazwy znecania się psychicznego a nie jak sobie z nim radzić.

W dniu 23.11.2021 o 17:43, Gość Janina111 napisał:

Zadałam konkretne pytanie, jak nazywa się sytuacja gdy osoba Cie stopuje, zabrania mowic.

Jeśli chodzi Ci tylko o potwierdzenie nazwy tej formy znęcania poszukaj w necie lub idź do psychologa.  Pewnie koniecznie chcesz udowodnić swoję rację. Tylko po co?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...