Skocz do zawartości
Forum

Santa pietruszkas


Gość Santa pietruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dobrosułka

 

Jednym ze sposobów udzielania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym jest modlitwa za te dusze. 2 kwietnia 1989 Vassula usłyszała słowa: “Chodź, Moje dziecko, ukształtowałem cię, abyś wynagradzała za dusze przebywające w czyśćcu. Módl się, Mój kwiecie. Mało wiesz o tym, jak skuteczne są modlitwy za dusze w czyśćcu. Ugaś ich ogień twoimi modlitwami, wynagradzaj za nie.”

Modlitwy, ofiary, miłość - przynoszą wyzwolenie z Czyśćca tym, którzy tęsknią za Bogiem, pali je pragnienie ujrzenia Boga, którego widziały w chwili śmierci. 19 sierpnia 1988 Jezus powiedział: “Gdybyś wiedziała, ile dusz cierpi w tej chwili w czyśćcu... Wyzwól je z czyśćca, aby mogły przyjść do Mnie. One gorąco pragną być ze Mną, ale nie są do tego zdolne z powodu plam na swych duszach. Wyzwalaj je przez modlitwy i przez ofiary. Wyzwalaj je, kochając Mnie, uwielbiając Mnie. Wyzwalaj je, przywiązując się do Mnie i do Mojego Krzyża. Wyzwalaj je czynami miłości. Wyzwalaj je, dzieląc Moje Cierpienia.”

Dusze czekają na nasze modlitwy, potwierdziła to Vassula, określając dusze, które widziała w młodości, jako “czekające na coś”. Chrystus wyjaśnił jej, że czekały na jej modlitwy. Szczególnie znaczące są słowa Boga: “Jakże były uzależnione od ciebie! Ach, Vassulo, czy im pomożesz? (...) Ja, Pan, pokażę ci, jak im pomożesz: szukaj Mnie zawsze, ofiaruj się i nie uskarżaj się nigdy. Pomogę ci spełnić Moje pragnienia, umiłowana, kochaj Mnie, ponieważ twoja miłość je leczy.” (22.07.87)

– ofiary, podejmowanie umartwień

Jednym ze sposobów pomocy duszom w czyśćcu są także umartwienia, czyli dobrowolne ofiary podejmowane w ich intencji. Także i na ten sposób wskazał Jezus Vassuli: “Chcę, aby Moje dzieci wiedziały, że kiedy umartwiacie wasze zmysły i wasze ciała, wszystko to służy Moim Niebieskim Dziełom. Posługuję się waszymi ofiarami, aby wyzwalać dusze z Czyśćca. Ogrzewam serca na ziemi, by je nawrócić. Oczyszczam wasze dusze, a wszystko, co Mi ofiarowujecie, służy do wynagradzania. To łagodzi Moją Sprawiedliwość, powstrzymując Ją od zapalenia się i uderzenia w was. To Mnie łagodzi... Moje Miłosierdzie jest Wielkie.” (30.09.89)

Poprzez ponoszenie ofiar oraz podejmowanie umartwień możemy dopomóc naszym braciom oczyszczającym się przed spotkaniem z Bogiem.

– cierpliwe znoszenie prób i cierpień

Żadne cierpienie w życiu człowieka nie jest daremne, bo - o ile tylko ofiarujemy je Bogu - ma ono wartość wynagradzającą i wyzwala dusze z Czyśćca tak samo jak ofiary podejmowane dobrowolnie. I tę prawdę odnajdujemy w Orędziach “Prawdziwe Życie w Bogu”. Jezus powiedział Vassuli w godzinie jej wielkiego cierpienia:

“Posłuchaj, Vassulo, chcę ci powierzyć mały sekret. W tych dniach próby przyciągnąłem do Mego Serca liczne dusze i uwolniłem z Czyśćca wiele dusz, które miały pozostawać w nim przez wiele lat! Widzisz, nic nie jest daremne. Ach! Teraz Moje Serce jest w ogniu, bo przez twoje cierpienia mogę czynić wielkie rzeczy! Moje dzieci nie wynagradzają tak, jak tego bym pragnął. Moje Oczy spoczywają więc na tobie, wiedząc, że ty nie odrzucisz błagań twego Zbawiciela i pozwolisz, że cię zmiażdżą ci, którzy nawołują do sprawiedliwości i pokoju, a czynią coś przeciwnego. Niech teraz cały świat się raduje sądząc, że pokonał «bolesną plagę». Niech uważają, że zmusili cię do milczenia.” (10.11.95)

Również 18 sierpnia 1991 Jezus powiedział Vassuli – a za jej pośrednictwem i nam – o ogromnej wartości cierpienia: “Twoim schronieniem jest Moje Najświętsze Serce. Zwróć się do Mnie, a Mój Duch cię pocieszy. Ofiaruj Mi swoje trudności, a Ja ukryję je w Moim Sercu. Zrobię z nich dobry użytek: wyzwolę dusze z czyśćca... Zapomnij więc o trudnościach tych dni i wypocznij we Mnie, twoim Bogu. Ja jestem Oceanem Pokoju. Daj Mi, Moja córko, wszystkie swoje troski, a Mój Pokój je zniszczy. Miej Mój Pokój...”

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...