Skocz do zawartości
Forum

Sen o byłym


Gość NickJRu

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu zostawił mnie partner. Związek trwał nieco ponad rok, a cała relacja około 4 lata. Związek pamiętam jako bardzo burzliwy i wiem, że nie powinnam do niego wracać, bo będę w tym związku nieszczęśliwa, zresztą nie mamy ze sobą kontaktu, nawet mnie zablokował na Facebooku, choć wcale do niego nie pisałam, więc i mój były pewnie myśli tak samo, że nie powinniśmy do siebie wracać. Nigdy zresztą nie powiedział mi, że kocha, więc to był związek bez przyszłości.

Skoro tak, to dlaczego mi się On śni i to tylko w pozytywny sposób? Takie raczej zwyczajne sny, ale jesteśmy w nich bardzo radośni, sny są spokojne, nacechowane pozytywnymi emocjami. Nie ma w nich typowo partnerskich obrazków, ale odczuwa się z tych snów, mimo braku gestów taką lekkość, radość... Sny są realistyczne. Dopiero po przebudzeniu dochodzi do mnie, że nie jesteśmy razem, a nasz związek przecież był burzliwy.

Odnośnik do komentarza

W snach często manifestują się nasze skryte pragnienia. Choć wiesz, że ten związek nie przyniósłby Ci szczęścia, chciałabyś, aby między Wami jednak się ułożyło. Postaraj się czerpać korzyść z tych snów, tego spokoju i pozytywnych emocji. Niech wprowadzają Cię w dobry nastrój. Z czasem odzyskasz równowagę i będziesz gotowa na nowy, szczęśliwy związek.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gość NickJRu napisał:

Bardzo proszę o odpowiedź też jakiegoś specjalistę, który zna się na snach, lub psychologi/psychice i potrafi to naukowo wytłumaczyć.

Dzieje się tak dlatego iż w początkowym etapie zakochania mózg ludzki widzi tylko superlatywy partnera. Dopiero później kiedy początkowe zauroczenie przechodzi w prawdziwą miłość zaczynamy sobie zdawać sprawę z dobrych cech naszego partnera jak i złych cech.

Ty byłaś dalej na etapie zauroczenia i tak też go chciałaś widzieć. Dlatego w twoich snach to tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Na Schwał napisał:

W snach często manifestują się nasze skryte pragnienia. Choć wiesz, że ten związek nie przyniósłby Ci szczęścia, chciałabyś, aby między Wami jednak się ułożyło. Postaraj się czerpać korzyść z tych snów, tego spokoju i pozytywnych emocji. Niech wprowadzają Cię w dobry nastrój. Z czasem odzyskasz równowagę i będziesz gotowa na nowy, szczęśliwy związek.

Dziękuję za odpowiedź?

Odnośnik do komentarza

Drobiazg. Wiesz, nie zawsze da się wszystko wytłumaczyć metodami naukowymi. Nie wszystko jest jeszcze dostatecznie zbadane. Ale to nie szkodzi. Nie musimy wiedzieć wszystkiego. Czasami warto oderwać się od potrzeby analizowania i po prostu wyciągnąć korzyści z tego, co mamy.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Dzieje się tak dlatego iż w początkowym etapie zakochania mózg ludzki widzi tylko superlatywy partnera. Dopiero później kiedy początkowe zauroczenie przechodzi w prawdziwą miłość zaczynamy sobie zdawać sprawę z dobrych cech naszego partnera jak i złych cech.

Ty byłaś dalej na etapie zauroczenia i tak też go chciałaś widzieć. Dlatego w twoich snach to tak wygląda.

Dziękuję za odpowiedź?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...