Skocz do zawartości
Forum

Leki od internisty


Gość jatakniesmialogram

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jatakniesmialogram

Poszłam do internisty z następującymi objawami:  

•trudności z oddychaniem

•osłabienie

•dyskomfort w okolicach m.in. klatki piersiowej, szyi, brody

•flegma

•kaszel, kichanie

•kłucie w ramieniu lewej ręki

•zaparcia, czasem biegunki

•problemy ze snem

•zgaga, czasem czkawka, odbijanie, rzadko cofanie się

•brak energii

•lęk, niepokój, czasem panika

•rozdrażnienie

•trudności z koncentracją

•pogorszona pamięć

•trudności w myśleniu

•niskie poczucie własnej wartości

•zmniejszony apetyt

•częsty smutek

•pesymizm

•drżenie, kołatanie serca w stresie

•brak przyjemności z tego co kiedyś sprawiało radość

•trudność w wykonywaniu zadań

•czasami lekkie uczucie jakbym nie była w swoim ciele, gdy wtedy dotykam np. swojej ręki to trochę mam wrażenie jakbym nie dotykała siebie

•rzadko trudności z przełykaniem śliny

•uczucie pustki w głowie, niemożność ubrania w słowa tego co chcę wyrazić, trudność w adekwatnym nazywaniu tego co czuję, wątpienie w siebie

•lęk i wstyd w sytuacjach społecznych

•unikanie sytuacji społecznych

•zamartwianie się sytuacjami społecznymi

Bardzo możliwe, że któryś z tych objawów źle nazwałam albo że któreś dolegliwości pominęłam. Wręczyłam pani doktor kartkę z wypisanymi tymi objawami, ale chyba nie przeczytała wszystkiego, no i pokazałam niektóre dotychczasowe wyniki badań, wspomniałam też że lekarze u których jak dotąd byłam nic nie stwierdzili (laryngolog, pulmonolog, alergolog) i że w lutym będę miała pierwszą wizytę u psychiatry na NFZ (na to stwierdziła, że powinnam iść prywatnie, tylko że mnie stać minimum na jedną). Stwierdziła że nie jestem chora i że dolegliwości mam od psychiki. Przepisała mi Texibax (1 raz dziennie rano), Validol (brać tylko w momencie ataku duszności, ale ja mam często takie momenty że nie mogę wziąć oddechu, więc pewnie będę przyjmować ten lek przynajmniej raz dziennie) i Hydroxyzinum Adamed (1 raz rano i 2 tabletki na noc). Jednak przeczytałam w internecie że nie można stosować Validolu gdy ma się zgagę/refluks oraz z innymi lekami uspokajającymi, czyli wygląda na to, że ja go nie mogę brać, skoro miewam dość często zgagę oraz został mi też zapisany Hydroxyzinum? Dlaczego taka kombinacja leków została mi więc przepisana i czy powinnam z któregoś leku zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.10.2021 o 18:53, Gość jatakniesmialogram napisał:

Dlaczego taka kombinacja leków została mi więc przepisana i czy powinnam z któregoś leku zrezygnować?

Moim zdaniem powinnaś udać się do psychiatry, bo tylko on odpowiednio dobierze leki. A rodzinnego poprosić o skierowanie na terapie. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Dla mnie który z tę chorobą walczył i odniósł sukces to jest zajebista nerwica wegetatywna.

Dwa razy byłem w szpitalu, z dziesięć razy na sorze via  pogotowie, u psychiatry, internistów, kardiologa itd.

Wszystko o chuj potrzaskać. Kiedyś pociągiem pojechałem na ryby (wszystkie wypuszczone) z zamiarem przespania się w lesie. "Atak serca", duszności, ścisk żołądka dopadł mnie późnym wieczorem. Wokół mnie pustka (komórek jeszcze nie było) tylko kilometry lasów .

Pomyślałem tak - albo mnie kurwa zabije albo ja ją wykończę. Zszedłem z drzewa gdzie miałem legowisko i zacząłem robić pompki. I co ? Przeżyłem. Już nigdy się jej nie dałem.

Nerwica z wszelakimi objawami tworzy się w mózgu. To jego trzeba przekonać, że jest się zdrowym. Nie bać się. Walczyć.

Odnośnik do komentarza

Ale przecież w takich kwestiach powinniście zawsze stawiać na jak najlepsze podejście do tematu Waszego zdrowia. Jeśli coś złego dzieje się z Waszym zdrowiem, to konieczni wybierzcie się do lekarza. On na pewno będzie w stanie dobrać dla Was odpowiednie leki. Myślę, że korzystając z takich leków jak chociażby te od jak  https://www.gedeonrichter.pl/ będziecie w stanie wyleczyć sporo problemów. Warto podejść do tego tematu na poważnie i nie lekceważyć takich problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...