Skocz do zawartości
Forum

Grożenie samobójstwem


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę... Jak sobie radzić i co odpowiedzieć gdy bliska osoba w kłótni grozi że się zabije przez nas? Sytuacja powtarza się już kilka razy. Z bezsilności i ze "zmęczenia" odpowiedziałam bezmyślnie "to się zabij" bo już nie mogę tego słuchać a teraz żałuję. Padły też słowa że mam zjeżdżać i iść won i że nic już dla niego nie znacze.. Mam wrażenie że to raczej jej sposób aby mnie dobić... Teraz mam wypominane że kazałam się mu zabić ? czuję się okropnie bo go kocham ale mam wrażenie że to już znęcanie psychiczne.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.09.2021 o 23:21, Gość Karolina napisał:

bo go kocham ale mam wrażenie że to już znęcanie psychiczne.

To nie wrażenie, tak jest na 100%. Skąd wiesz, że go kochasz a nie jesteś uzależniona emocjonalnie? Możesz podać argumenty?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Na Schwał

Jeśli chcesz zostać z tym człowiekiem, musisz uświadomić sobie, że już zawsze będzie stosował na Tobie tę formę przemocy emocjonalnej. Przygotuj się, że może próbować odebrać sobie życie tak, abyś go znalazła i ratowała. Uważam, że jest do wyjątkowo podła i perfidna metoda podporządkowywania sobie drugiego człowieka. Świadczy nie tylko o chwiejności emocjonalnej szantażysty (=jego), lecz także o jego postawie wobec osoby szantażowanej (=Ciebie). Przede wszystkim powiadom jego rodzinę o jego skłonnościach, a jemu obiecaj, że odejdziesz na zawsze, gdy tylko jeszcze raz zagrozi samobójstwem. Bądź gotowa na dotrzymanie słowa. Przypuszczalnie to będzie tylko kwestia czasu. Odchodząc raz jeszcze daj znać rodzinie, aby zapewnili mu pomoc. Odejdź w jego nieobecności, inaczej urządzi Ci samobójcze widowisko. I nigdy nie wracaj pod żadnym pozorem, jeśli nie chcesz przeżywać emocjonalnego piekła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...