Skocz do zawartości
Forum

Miłość platoniczna jak się jej pozbyć?


Gość Oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2019roku jestem beznadziejnie zauroczona w chłopaku z mojej klasy. Praktycznie całe liceum mi się podobał. Teraz skończyliśmy liceum i oboje idziemy na studia, tyle ze on idzie za granice i wiem że juz nigdy go nie zobaczę. To jest moje pierwsze tak silne zauroczenie,albo już zakochanie (nie wieeem)  i nie sądziłam, że może tyle trwać i codziennie gdzieś przez moje myśli się on przeplata,mimo ze czasem długo się nie widzimy, a jak już go zobaczę to wszystko wraca ze zdwojona siła.  Kontakt mamy w miarę w porządku, na imprezach świetnie się bawimy i dogadujemy. Wiem,że za chwile październik i każdy wyjeżdża na studia, boje się wyznać mu prawdę,bo mam wrażenie,że on odwzajemnia po części to co ja czuje do niego, bo było trochę takich sytuacji gdzie swoim zachowaniem to sugerował.Boje się bo z tyłu głowy wiem,ze nie moglibyśmy być razem przez krótki czas jaki nam pozostał do października i odległość jaka będzie nas dzielić.Dużo się słyszy o tym, że „jak ktoś jest ci pisany to prędzej czy później wasze drogi się skrzyżują” i szczerze chciałabym w to wierzyć,że za pare lat go spotkam i może wtedy nam wyjdzie.Przez to, ze ciagle myśle o nim nie potrafię się odblokować na nowe znajomosci, cieszę się dużym powodzeniem u chłopaków, ale każdego odtrącam,mając w myślach tego jednego. Teraz ten problem męczy mnie dwa razy bardziej, bo idą studia i nowe towarzystwo, a boje się, ze nie poznam nikogo bo ciągle będę blokować swój umysł myśląc o osobie, której już nie spotkam. Proszę dajcie jakieś porady jak zapomnieć i się odblokować z tak platonicznej relacji by zacząć normalnie żyć i móc poznac kogoś nowego. 

Odnośnik do komentarza

Nawet jakbyście się teraz zdecydowali się być parą, to taki związek na odległość nie miałby szans. 

On tam znajdzie sobie dziewczynę, z tą myślą, będzie Ci łatwiej otworzyć się na nowe znajomości, to przyjdzie naturalnie, nie przejmuj się na zapas. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.09.2021 o 21:13, Gość Oliwia napisał:

Proszę dajcie jakieś porady jak zapomnieć i się odblokować z tak platonicznej relacji by zacząć normalnie żyć i móc poznac kogoś nowego. 

Może trzeba po prostu zdecydować, "już z tym kończę"? Tymczasem mam wrażenie, że mimo wszystko nie chcesz przestać o nim myśleć, bo masz nadzieję, bo liczysz na cos. Zastanów się czego właściwe chcesz? Normalnie żyć czy żyć złudzeniami. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...