Skocz do zawartości
Forum

Czy przedszkolak może oglądać edu-programów/kreskówek więcej, niż innych?


Gość trąbekząbek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trąbekząbek

Rodzice nie zawsze mają czas dla pociech, lub są zwyczajnie zmęczeni (po pracy zarobkowej i obowiązkach domowych, itd.). Jednocześnie zbyt długie siedzenie dzieci, zwłaszcza przedszkolaków, przed tv, kompem, czy tabletem i oglądanie w Internecie losowych kreskówek/programów, nawet tych dla dzieci, jest szkodliwe. Jednak wiele dzieci w tym wieku nie jest w stanie zająć się w domu same sobą zbyt długo. Czy więc przygotowanie dla malucha na dysku zestawu kreskówek i programów bardziej nastawionych na edukację (np. Było sobie... i Nela Mała Reporterka) jest jakimś wyjściem? Z tego dziecko przynajmniej wynosi jakąś wiedzę, ale jednak to wciąż siedzenie przed ekranem... Co myślicie? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Gość trąbekząbek
11 godzin temu, Gość Sieńka napisał:

Ja staram się ograniczać bajki do minimum i mam ściągnięte kilka bajek typu Krecik i programów edukacyjnych, ale robię wszystko, żeby jak najrzadziej je oglądał.

No i słusznie Pan robi :). Jednak myślę o sytuacjach awaryjnych. Np. jest weekend i czterolatek nie jest w przedszkolu, więc jeśli nie siedzi przy bajkach, to prawie roznosi dom,. Jednak nie ma się nim kto zająć, bo mama leży chora w łóżku, a tata w związku z tym musi przejąć na siebie więcej prac domowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...