Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ból pięty


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze z taką sytuacją iż ok półtorej tygodnia temu skoczylem z płotu i najprawdopodobniej skręciłem 2 kostki? Miałem je opuchniete i dosyć ograniczony ruch stopa w dwóch nogach i ledwo chodziłem byłem w szpitalu tylko niestety w Hiszpanii bo w ten czas byłem na wakacjach i mi zrobili RTG z kilku stron tej kostki i lekarz mi powiedział że kości są całe i że mam robić zimne okłady by zeszła opuchlizna. 

Minęło właśnie te półtorej tygodnia opuchlizna z kostek prawie cała zeszła ale zauważyłem że mnie boli pięta dosyć mocno przy chodzeniu - jak leżę to nie boli dopiero jak bardziej przemęczę nogę to zaczyna mnie boleć. 

Teraz mam pytanie w szpitalach jak robią RTG to robią typowo tylko kostki czy całej stopy wraz z pięta? 

Dostałem skierowanie do ortopedy ale w Katowicach terminy są na grudzień-luty ? 

Chciałbym się dowiedzieć jak postepowac czym smarować i jak długo taki ból może się utrzymywać? Póki co smaruje piętę altacetem i staram się nie przemęczać nogi i chodzę na kulach. 

 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Gość Konrad napisał:

Teraz mam pytanie w szpitalach jak robią RTG to robią typowo tylko kostki czy całej stopy wraz z pięta? 

Całej stopy.

Ale warto powtórzyć rtg tej bolącej nogi. Może to być jakieś uszkodzenie lub ostroga pięty. Poczytaj o tym, nie zaszkodzi jak kupisz sobie taką specjalną wkładkę pod piętę, jak pod ostrogi, zobaczysz, czy doraźnie pomoże. 

Odnośnik do komentarza

Możesz mieć skręconą kostkę, albo ukruszoną piętę. Nie zwlekaj i udaj się do specjalisty najlepiej prywatnie bo na nfz niestety nie będziesz mieć takiej pomocy... Taka prawda. Mój syn od małego ma problemy z chodzeniem i szczególnie narzeka na pięty. Jak miał 2 latka spadł z łóżka i zbagatelizowaliśmy to, dzisiaj nie radzi sobie normalnie z chodzeniem. Niestety musi nosić na co dzień specjalne obuwie. Kupujemy je w Kidmo, a oprócz tego dziecko chodzi na rehabilitację. Mamy jeszcze szansę na zrośnięcie, bo dzieci rosną dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Gabi napisał:

Możesz mieć skręconą kostkę, albo ukruszoną piętę. Nie zwlekaj i udaj się do specjalisty najlepiej prywatnie bo na nfz niestety nie będziesz mieć takiej pomocy... Taka prawda. Mój syn od małego ma problemy z chodzeniem i szczególnie narzeka na pięty. Jak miał 2 latka spadł z łóżka i zbagatelizowaliśmy to, dzisiaj nie radzi sobie normalnie z chodzeniem. Niestety musi nosić na co dzień specjalne obuwie. Kupujemy je w Kidmo, a oprócz tego dziecko chodzi na rehabilitację. Mamy jeszcze szansę na zrośnięcie, bo dzieci rosną dynamicznie.

Jak stan się nie poprawi przez najbliższe dni to idę prywatnie, te wkładki do butów sobie już zamówiłem co wyżej kolega napisał. 

Pęknięcie chyba byłoby widoczne na zdjęciu RTG, mi robili zdjęcie 2 stóp w różnym ułożeniu i lekarz powiedział że kości mam całe więc wydaje mi się że to odpada:) 

 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gość ka-wa napisał:

Całej stopy.

Ale warto powtórzyć rtg tej bolącej nogi. Może to być jakieś uszkodzenie lub ostroga pięty. Poczytaj o tym, nie zaszkodzi jak kupisz sobie taką specjalną wkładkę pod piętę, jak pod ostrogi, zobaczysz, czy doraźnie pomoże. 

Zamówiłem, będę miał w czwartek i zobaczę ? czytałem o tej ostrodze to pisze ze charakterystyczne dla tego schorzenia jest to że boli pięta podczas unoszenia palców ku górze - mnie to akurat nie boli wogole więc mam nadzieję że to nie jest to tylko jakieś mocniejsze stłuczenie. Jak do poniedziałku mi nie przejdzie to idę prywatnie i zobaczymy co z tego wyjdzie.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...