Skocz do zawartości
Forum

Praca - załamanie


Gość Praca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lata, jestem po licencjacie z administracji.  Nie potrafię znaleźć pracy, ciągle jestem na umówię zlecenie lub urzad pracy wysyła na staże w swoim zawodzie. Pracowałam też na produkcji, ale jestem kobietą i na dodatek drobnej budowy, przez co nie wyrabiam normy. Tracę nadzieję, że znajdę prace.  Pomagają mi rodzice, ale kiedyś będę musiała utrzymać się sama i będzie ciężko. Jestem załamana, tracę już siły na walkę. Czuję się beznadziejne i bezwartościowa. Mam ochotę zniknąć z tego świata. Myślę o przebranżowieniu sie, ale nie mam zbyt pomysłu na co i nie wiem czy nie za późno, na cokolwiek. Moze ktoś mi podsunie jakieś pomysły na zawod dla kobiety co mnie zainspirujemy

 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Koralik napisał:

Może księgowość?

 

11 godzin temu, Gość Eśfff napisał:

Pedagogika resocjalizacyjna

 

Ale znów bym musiała iść na jakieś studia, a mam 27 lat. Marne doświadczenie i mieszkam w malej miejscowości. Myślałam, bardziej o takiej miej umysłowej pracy. Jak wizażystka, stylistka paznokci, ale co druga to robi. Zanim wejdę wprawę i też ciężko będzie mi się wybić. Pomyślałam też o pieczeniu ciast, tortów, ale nie wiem czy to dobry pomysł i przyszłościowy biznes. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.09.2021 o 08:55, Gość Praca napisał:

 

 

Ale znów bym musiała iść na jakieś studia, a mam 27 lat. Marne doświadczenie i mieszkam w malej miejscowości. Myślałam, bardziej o takiej miej umysłowej pracy. Jak wizażystka, stylistka paznokci, ale co druga to robi. Zanim wejdę wprawę i też ciężko będzie mi się wybić. Pomyślałam też o pieczeniu ciast, tortów, ale nie wiem czy to dobry pomysł i przyszłościowy biznes. 

No fakt, księgowość raczej wymaga doświadczenia, a tego nie zbudujesz ot tak, w dwa lata...

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.09.2021 o 20:11, Gość Praca napisał:

Czuję się beznadziejne i bezwartościowa. Mam ochotę zniknąć z tego świata. Myślę o przebranżowieniu sie, ale nie mam zbyt pomysłu na co i nie wiem czy nie za późno, na cokolwiek. Moze ktoś mi podsunie jakieś pomysły na zawod dla kobiety co mnie zainspirujemy

Pamiętaj, że praca nie wyznacza Ciebie jako osoby. Jesteś w pewnością wartościową osobą i jestem przekonana, że jest coś w życiu w czym się odnajdziesz, co lubisz, co Cię buduje i relaksuje. Może zapomniałaś o tym, bo ostatnio skupiasz się na niepowodzeniach, ale to nadal jest! Wejdź w głąb siebie i odszukaj to, a następnie zacznij się na tym skupiać. Odwróć uwagę od negatywów i przestań przejmować się czymś na co nie masz wpływu. Bo w sumie nie masz wpływu na to co się dzieje na rynku, na decyzje pracodawców itp. Robisz co możesz-prawda? Czas skupić się na sobie, swoich zaletach i mocnych stronach. 

Co do przebranżowienia to zastanów się najpierw czy jest coś co lubisz robić, bo przekwalifikować się na coś czego nie będziesz lubiła jest po prostu bez sensu. Tymczasem osoba z pasją ma zawsze pomysł na życie. Tak więc ja proponuję przypomnieć sobie co cię interesowało dawniej, co mogło być talentem, którego nie rozwijałaś i co kiedyś było dla Ciebie inspiracją. 

Księgową szczerze odradzam, to praca w ciągłej presji czasu, w stresie, praca niedoceniona i nieoceniona. Wiem co piszę... 10 lat pracowałam w biurze rachunkowym ?  W sumie wystarczyły by porządne kursy, ale i tak odradzam ? 

W dniu 10.09.2021 o 08:55, Gość Praca napisał:

omyślałam też o pieczeniu ciast, tortów, ale nie wiem czy to dobry pomysł i przyszłościowy biznes. 

Jeśli lubisz to robić i jesteś w tym dobra to z pewnością będziesz miała wzięcie. W moim miasteczku jest dziewczyna, która zaczynała fit-wypieki w domu na zamówienie. Teraz ma swoją przydomową mini kawiarenkę fit. Nie ma takiej w naszym mieście, a osób na wszelakiej diecie, cukrzyków, wegan i wegetarian oraz dbających linię jest coraz więcej. Reklamuje się na fb i w tej chwili obsługuje wypiekami fit nawet wesela-serio ? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Ehh powiem szczerze bardzo współczuję. Ja np pracuje zdalnie jako Wirtualna asystentka od 6 lat. Ale ja takiej pracy szukałam ze względu na to, zę po prostu nie miałam gdzie zostawić młodszej córki, która na tamten czas miała 1 rok. I dodam, ze niejednokrotnie taka praca zdalna u mnie zdała egzamin. A gdzie szukałaś ? Może dołącz do grup na FB, opisz sytuację mniej więcej, tzn nie pisz, jak Ci ciężko, ale ogłoś się, ze masz takie i takie wykształcenie, że szukasz pracy, na pewno się ktoś odezwie. Szukaj tez portalach o pracę, może tutaj coś znajdziesz  https://poradnikpracownika.pl/ogloszenia-o-prace Pooglądaj dobrze

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukacie pracy, to codziennie przeglądajcie różne oferty, bo na polskim rynku jest ich mnóstwo. Ja trafiłam na takie https://lifestyleinfo.pl/ogloszenia-praca-f20/copywriter-poszukiwany-funkymedia-lodz-t3808.html . Poszukują copywritera. Kandydat musi świetnie znać język polski i musi być kreatywny. Jeśli macie te cechy, to spróbujcie, bo oferta jest atrakcyjna i można pracować zdalnie.

Odnośnik do komentarza

To bardzo przykre, że trafiasz w miejsca, gdzie jest Ci źle. Nie wiem, czy zwróciłaś na to uwagę, ale może w tych firmach występuje łamanie praw pracownika i dlatego źle się tam czujesz? O tym, czym są prawa pracownika i jak się bronić poczytasz tutaj: https://whiblo.pl/blog/gdzie-zglosic-lamanie-prawa-pracy/ . Nie ma co się załamywać. Poradzisz sobie! Trzymam mocno kciuki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...