Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed dzwonieniem i pytaniem


Gość abc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jestem Pucio
6 minut temu, Gość abc napisał:

Co zrobić aby się nie bać dzwonić i pytać ?

Wybrac sie do psychiatry.Wiekszosc ludzi nie ma takich problemow,wiec Ciebie nie zrozumie,a co za tym idzie nie beda w stanie doradzic ci nic konkretnego.Psychiatra,lub ewentualnie psycholog to najlepsza opcja.Mysle,ze masz nerwice lekowa,aczkolwiek psychologies nie jestem.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Gość Jestem Pucio napisał:

Wybrac sie do psychiatry.Wiekszosc ludzi nie ma takich problemow,wiec Ciebie nie zrozumie,a co za tym idzie nie beda w stanie doradzic ci nic konkretnego.Psychiatra,lub ewentualnie psycholog to najlepsza opcja.Mysle,ze masz nerwice lekowa,aczkolwiek psychologies nie jestem.

Ja to rozumiem , myślałam po prostu że będzie tu mniejszość która ma  tak samo i coś doradzi . Też myślę że mam nerwicę ale chciałam spróbować coś sama. Jak postrzegacie osoby które się pytają was o coś co dla was jest oczywiste . Jak wy widzicie dzwonienie do innych i pytanie ? Patrzenie na sytuację z innej perspektywy myślę mi pomoże.

Odnośnik do komentarza

Przekonanie, ze powinnaś wszystko wiedzieć z pewnością nie wzięło się znikąd. Kto w dzieciństwie cię karcił, ze czegoś nie wiesz? Nie doceniał, wytykał, podcinał skrzydła gdy chciałaś się czegoś dowiedzieć?

Ja mam taką metodę, którą przekazałam dwóm osobom i twierdzą, że tez się to sprawdza. Przez telefon masz komfort i możesz siedzieć wygodnie, ubrana swobodnie i trzymać w rękach wcześniej przygotowaną listę pytań. Możesz nawet napisać sobie treść tego co chcesz powiedzieć i zwyczajnie to czytać. Przecież przez tel.nikt nie wie czy mówisz z głowy spontanicznie czy czytasz z kartki ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość abc napisał:

Też myślę że mam nerwicę ale chciałam spróbować coś sama. Jak postrzegacie osoby które się pytają was o coś co dla was jest oczywiste . Jak wy widzicie dzwonienie do innych i pytanie ? Patrzenie na sytuację z innej perspektywy myślę mi pomoże.

Jeśli ogólnie masz lęki tez w innych kwestiach to możliwe, że masz nerwice. Ja postrzegam normalnie, a nawet chętnie wytłumaczę, ale nie ukrywam, że ludzie są różni. Mój mąż nie ma takiej cierpliwości i szybko się irytuje. Tak naprawdę nie chodzi o to jak inni zareagują ale jak Ty reagujesz ?  Ja często dzwonię i się pytam czasem nawet więcej niż raz i nie widzę w tym nic złego. Czasem przeproszę, że znów zawracam głowę, ale zawsze serdecznie i grzecznie dziękuję, życzę miłego dnia. Podejście pytającego ma tez duże znaczenie. Pamiętaj: Kto pyta nie błądzi ?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...