Skocz do zawartości
Forum

Nie radzę sobie z emocjami i mam siebie dość


Gość Sadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z emocjami. Denerwuje się drobnostkami, wszystkim się martwię- czy nie powiedziałam lub nie zrobiłam czegoś nieodpowiedniego, denerwuje mnie niesprawiedliwość i to że ciągle mam pecha i problemy w przeciwieństwie do ludzi wokół. Gdy nie potrafię się opanować to zaczynam krzyczeć a później się tego wstydzę. Ostatnio doszło do tego płakanie, wiec na zmianę tak reaguje na emocje- albo płacz albo krzyk. Walczę ze sobą w środku, żeby nie krzyczeć a gdy to się dzieje to czuję wtedy wybuchy gorąca, czuję się jak we śnie, nie mogę się uspokoić. Płacze, gdy czuję się nierozumiana, przy dyskusjach z chłopakiem. Myślę o tymi jaka beznadziejna jestem, że nie potrafię tego kontrolować, ludzie muszą mieć mnie za wariatkę a do tego doszły te płacze. Jak ja mam sobie z tym radzić? Nie chce tracić nerwów w pracy i krzyczeć, bo w końcu mnie zwolnia. Nie chcę też płakać przez emocje,bo nie chce wyjść na atencyjna mazgaje tym bardziej,że rzadko mi się to w przeszłości zdarzało.  Proszę o jakieś rady

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że płacze ostatnio często bez powodu. Myślę o sobie, swoim życiu i jak dla mnie wszystko jest beznadziejne a zwłaszcza ja. Uwazam że jestem do niczego i nadaje się tylko do zbierania kolejnych porażek. Jedynie co pozytywnego mam to moj chlopak za którym w ogień mogłabym wskoczyć i aż płakać mi sie chce ze ma takie beznadziejne płaczące coś obok siebie.

Odnośnik do komentarza

Przykro mi, że tak się czujesz:( wydaje mi się,  że warto, abyś zasięgnela fachowej opinii psychologa. Twoje objawy mogą wskazywać na depresję i warto, aby przyjrzal sie temu specjalista. Nie masz potrzeby sama się z tym męczyć,  jeśli źle się czujesz dłużej niż miesiąc,  spróbuj umówić się na wizyte do psychologa, wiele osób tak robi i są naprawde zadowolone:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.08.2021 o 20:46, Gość Sadka napisał:

Jak ja mam sobie z tym radzić?

Zachęcam do wizyty u psychiatry, który leczy m.in. depresję. To może być początek właśnie depresji. Psychiatrę poproś o skierowanie na terapię i równocześnie będziesz brała leki oraz odbywała terapię. Nie wiem ile masz lat i od jak dawna to się dzieje, ale to chyba najrozsądniejsze wyjście. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...