Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, przychodzę do forum z zapytaniem czy antykoncepcja hormonalna naprawdę jest bezpieczna podczas kontrolowanego stosowania? Wszyscy dookoła mnie bardzo ją demonizują, a ja nawet nie palę papierosów, nie piję alkoholu, zdrowo się odżywiam i czynnie uprawiam sport. Uważam, że używki równie szkodzą, a nawet bardziej niż taka antykoncepcja hormonalna. Co Państwo o tym myślą? Współżyję regularnie i nie jestem gotowa na dziecko, czy są lepsze metody zabezpieczania się dla kobiet w wieku poniżej 21 lat, które jeszcze nie rodziły? Obiło mi się o uszy, że wszystkie wkładki i implanty dopochwowe odpadają. Aktualnie Microgynon 21 biorę już od dwóch lat, w mojej rodzinie pojawiła się sytuacja zakrzepicy po stronie taty, ale najprawdopodobniej związana z jego wieloletnim nadużywaniem alkoholu. Ostatnio zbadałam wątrobę, tarczycę, morfo z rozmazem itd. Wszystkie wyniki perfekcyjne. Zastanawiam się też nad zmianą tabletek na implant antykoncepcyjny. Na ile przed takim zabiegiem odstawić dotychczasową antykoncepcję? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...