Skocz do zawartości
Forum

Córka lesbijka


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co chce pani osiągnąć przez zapisanie córki do psychologa, jak "wyjście" z homoseksualizmu to nie, nie ma to sensu bo orientacji się nie wybiera, jeżeli córka panią prosiła o to, to ma to sens, więc to zależy od sytuacji, nic na siłę. Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Zapytałam jej wprost czy pójdzie i się zgodziła. Myślę, że zrobiła to bardziej dla mnie niż dla siebie, bo ona nie widzi sensu w tym upierając się, że jest lesbijka i to jest jej życie i najlepiej jakbym się nie wtrącała. Ona jest bardzo uległą nastolatką jeśli chodzi o koleżanki. Nie umie odmawiać żeby komuś nie robić przykrości. Ta koleżanka jej wyznała miłość i tak się to potoczyło, że zaczęły być razem. Także wydaje mi się, że ona jest pod bardzo dużym wpływem tej dziewczyny i tylko się jej wydaje, że jest lesbijka. Dodatkowo ma problemy emocjonalne i często płacze. Boję się czy nie ma jakiejś depresji. 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłaś bardzo dobrze zapisując ją do psychologa. Byle to był mądry gość. Do maja 1990 roku homoseksualizm uznany był za chorobę psychiczną. Ale w 1990 roku WHO pod naciskiem kilku psychiatrów amerykańskich, w cywilu działaczy organizacji homoseksualnych, w głosowaniu uznała, że to nie choroba tylko takie coś normalne .

Od tego czasu jest jak jest.

Moje zdanie jest takie, że lepiej się leczyć niż mieć popierdolone życie.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.08.2021 o 14:12, Gość Monika napisał:

 Ona jest bardzo uległą nastolatką jeśli chodzi o koleżanki. Nie umie odmawiać żeby komuś nie robić przykrości. Dodatkowo ma problemy emocjonalne i często płacze. Boję się czy nie ma jakiejś depresji. 

Hmmm... w sumie dobrze, że ją zapisałaś, bo może Pani psycholog pomoże jej zrozumieć czy jest faktycznie les czy po prostu koleżanka ją na taką przerobiła. Natomiast mnie zastanowiły zacytowane słowa. Dziewczyna ma już 17 lat. Czy nigdy wcześniej nie pomyślałaś aby ją zapisać do psychologa w sprawach w.w? Ktoś tak uległy, nieasertywny, emocjonalny ma zwykle niskie poczucie wartości, nad którym musi pracować od dziecka, w czym oczywiście rodzina powinna pomóc. Nie twierdze, że za późno na psychologa czy jakieś terapie, bo ponoć nigdy nie jest za późno. Tylko mnie zastanawia dlaczego dopiero teraz ten psycholog? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...