Skocz do zawartości
Forum

Szczepienie na covid w ciąży?


Gość beatta

Rekomendowane odpowiedzi

Ginekolog namawia mnie na zaszczepienie sie na covid, jestem w 6 miesiącu ciąży, mam wątpliwości, ale też obawiam się covidu w ciąży. Czy zaszczepiłybyście się tą nową szczepionką w ciązy? Ponoć w świecie lekarskim już mówi się, że osoby niezaszczepione mogą w najbliższej przyszłości mieć problem z bezpośrednim kontakcie z lekarzami- tzn z wizytami innymi niż teleporada, gdyż bez testu nie przyjmą ich lekarze (informacja od kuzynki, która pracuje jako pielęgniarka)

Odnośnik do komentarza

Sama musisz zdecydować, nie ma znaczenia co zrobiłby ktoś inny, bo zdania zawsze będą podzielone. 

Jak będzie, nikt nie wie, wirus może być w odwrocie lub się nasilać. 

Wiem, że masz dylemat, ale nikt za Ciebie go nie rozwikła. 

Odnośnik do komentarza

zaszczepilam sie w 20 tyg ciazy - czulam sie ok, z dzieckiem wszystko ok - teraz jestem w 31 tygodniu. 

Moj maz jest anestezjologiem, teraz na oddziale ma dwie ciezarne zaintubowane z covidem - obie bez szczepienia. 

 

Twoje zdrowie jest najwazniejsze, zaszczep sie. Bylo badanie na 70 tysiacach kobiet juz i szczepionka nie wplywa na plod. 

szczesliwego rozwiazania!

Odnośnik do komentarza

To wszystko jest naprawdę indywidualną kwestią i każdy ma swój wybór. Ale warto też jednak skupiać się na wielu różnych badań. Badań dodatkowych jest mnóstw, a mnie konkretnie zainteresowała taka opcja, jak wykonanie testu NIFTY w Warszawie . Coraz więcej kobiet się na niego decyduje. Ja wybrałabym go ze względu na to, że jest w ciąży, a skończyłam 35 lat. Zawsze to sprawdzenie chorób lub innych nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...