Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Uprawiałam stosunek przerywany bez zabezpieczenia dwa dni po orientacyjnych dniach płodnych. Był to mój pierwszy raz. Dwa dni po stosunku mam żółte upławy z pochwy, nie są śmierdzące. Wiem, że nie jest to metoda antykoncepcji. Czy te upławy mogą świadczyć o ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl

Upławy nie świadczą o ciąży. Współżycie dwa dni po owulacji jest ryzykowne, bo dni zawsze mogą się przesunąć. Dojrzała komórka jajowa żyje 24h i nigdy nie wiadomo kiedy mija 24 godzina jej życia. Test ciążowy możesz zrobić już ok 8 dni po zbliżeniu, gdyż tyle dni potrzebuje zapłodniona komórka jajowa aby się zagnieździć w macicy i wtedy wyjdzie to na teście z porannego moczy. W razie pytań zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl

To owulacja nastąpiła ok 16 dc, ale tego Pani nie jest pewna, dlatego trudno ocenić czy doszło do zapłodnienia. W metodach antykoncepcji naturalnej mierzy się codziennie temperaturę i podczas owulacji można zauważyć wzrost temperatury. W Pani przypadku nie wiemy jaka była temperatura. Proszę się nie martwić, bo to może opóźnić miesiączkę i spokojnie poczekać 8 dni od zbliżenia i zrobić test z porannego moczu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...