Skocz do zawartości
Forum

Czy przesadzam z higiena u dziecka?


Gość weronika29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronika29

Chciałabym się zapytać, co o tym sadzicie, bo wg teściów i kilku członków mojej rodziny przesadzam z higiena u dziecka. Opisze, jak to wyglada. Mam 4 miesięczne dziecko, mamy liczne rodziny z mężem, przez co wciąz ktoś nas odwiedza lub my kogoś. Zwracam zawsze uwagę członkom rodziny, by dziecka nie chwytali i nie całowali po rączkach, poniewaz synek ma teraz ten eetap, że non stop rączki wkłada do buzi. Ostatnio zwróciłam uwagę tesciowej, ponieważ robiła mięso na obiad, po pokrojeniu wytarła tylko dłonie w recznik papierowy i chwytała małego za rączki. Tesć sadził kwiatki w ogródku bez rekawiczek, wytarł ręce w spodnie robocze i małego chwytac zaczął, reszta rodziny także wciaz ła[pie go za rączki, niektórzy nawet całują (dwie starsze ciocie).  Wszystkich proszę z mężem, by tego nie robili, ponieważ nawet ja dziecka po rączkach nie całuję, a gdy chcę go za rączki chwycić, to myję ręce przed tym, ale oni uznaja to za fanaberie, bo mały musi oswoic się z bakteriami.  Moim zdaniem zacznie się oswajac, gdy zacznie raczkować, boje się też, ze złapie jakis wirus opryszczki, gdy go tak będa chcieli po tych raczkach obcałowywać. Czy mam rację, czy przesadzam?

Odnośnik do komentarza

Masz rację, musisz być bardziej stanowcza. Dziecku to całowanie jest zbędne, mnie to nawet dziwi. W ogóle oprócz Ciebie i męża nikt z rodziny nie powinien całować tak małego dziecka. 

Oni widać tak  wyrażają swoją miłość do dziecka, traktuą dziecko jak maskotkę. Dzisiaj je całują po rączkach, po jakimś czasie to dziecko bedzie ich tymi raczkmu biło po głowie, bo rozpieszczą, będą się wtrącać w wychowanie, dlatego najlepiej jak się wyprowadzicie dalej od rodziny. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.08.2021 o 19:08, Gość weronika29 napisał:

Czy mam rację, czy przesadzam?

Nie przesadzasz, ale takie rozsądne wychowanie jest rzadkością, a u starszych ludzi wręcz nieznane. Powiedz, ze to nie są fanaberie bo lekarz pediatra tak mówił.... może nie Twój, ale mój ?  Tylko oni tego wiedzieć nie muszą. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Według mnie jak już szukacie fajnych ofert i jednocześnie różnorodnych propozycji w zakresie leków oraz suplementów to jak najbardziej mogę polecić Wam też do sprawdzenia jednak jedną z lepszych i dobrze działających aptek Gemini  https://gemini.pl/kategoria/higiena?page=98 w której będziecie mogli kupić wszystko co potrzebne również do dbania o higienę na co dzień wraz ze sprawną realizacją zamówień i pomocną obsługą. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...