Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed aplikowaniem leków dopochwowych


Gość M.........a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość M.........a

Córka ma 23 lata jest dziewicą(osoba niepełnosprawna), dzisiaj rano była badana ginekologicznie jednym palcem dopochwowo, było to jej pierwsze badanie.Podczas badania tak krzyczała że aż było mi wstyd, narzekała na ból i szczypanie.Lekarz stwierdził grzybicę, przepisał leki dopochwowe( tabletki i żel w aplikatorze).Z takim krzykiem i bólem miała zakładany wziernik bo ginekolog musiał pobrać wymaz.Po tym wszystkim nawet nie dała mi się dotknąć w okolice krocza, nie daje sobie zaaplikować leków.Pozycja leżąca z rozłożonymi nogami wywołuje u niej lęk.Mam pytanie czy można założyć lekarstwo w pozycji leżącej na boku (ewentualnie unosząc jedną nogę)wprowadzając palec do pochwy od tyłu?  Czy nie uszkodzę córce błony w ten sposób?

Odnośnik do komentarza

Ja kiedy byłam nastolatką miałam ostry stan zapalny w pochwie.Mamie się nie dałam dotknąć wstydziłam się jej więc zamówiła pielęgniarkę.Pamiętam że na leżąco od przodu bardzo bolało więc pielęgniarka ustawiła mnie na czworakach głowę kazała połozyć na poduszce.Poczułam tylko zimny żel i lekkie ukłucie w pochwie i już.Zakładając globulkę czy aplikując żel w tej pozycji trzeba założyć do pochwy tampon bo przy zmianie pozycji lek się wysuwa.Też byłam wtedy dziewicą i miałam w pochwie tak ciasno że moje mięśnie dosłownie wypychały globulkę do przedsionka pochwy.Najlepiej zaopatrzyć się w tampony z gąbki o stożkowatym kształcie (najmniejszy rozmiar).Tampon jest tak wyprofilowany że nakładamy go sobie na palec, maczamy w lubrykancie,drugą ręką rozchyla Pani córce wargi sromowe i delikatnie wsuwa do pochwy palec z tamponem.Nie trzeba wkładać go głęboko,tak tylko żeby zatkać ujście pochwy.Ja czułam tampon ale nie bolało mnie, poprostu go czułam.Po godzinie usuwamy tampon, to wystarczy żeby lek zadziałał.Spróbujcie tak, będzie bezboleśnie i bez uczucia wstydu.Powodzenia, nie ma się czego bać, zdrowie najważniejsze.

 

Odnośnik do komentarza

Powinna Pani pójść z córką na pierwszą wizytę jak nic jej nie dolegało, nie miałaby traumy.Jest w takim wieku ze już dawno powinna być zbadana i dziewictwo nie ma tu nic do rzeczy.Jeśli lekarz badał waginalnie to znaczy że nie ma do tego przeciwwskazań,w przeciwnym wypadku córka byłaby badana przez odbyt.Bolało ją bo pewnie ma obrzęk w pochwie od stanu zapalnego.Gdy wyleczycie już grzybicę to warto porozmawiać z córką o masturbacji.Delikatne pobudzanie swoich stref intymnych przyzwyczai ją do dotyku i nie będzie tak panikowała na fotelu ginekologicznym.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...