Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zatkane ucho


Gość Beata7

Rekomendowane odpowiedzi

Zatkało mi się prawe ucho po umyciu uszu, tak mocno, że nie słyszę na nie, mam też takie dziwne uczucie po prawej stronie głowy, szyi i w uchu, jakby ta woskiwina wypełniała mi wszystkie te obszary, a nie tylko ucho. Uszy zwykle myję podczas mycia głowy pod prysznicem, pianą z szamponu, a potem wypłukuję je wodą. Następnie wycieram je patyczkiem do uszu i wkładam mały palec owinięty chusteczką do każdego z nich potrząsając przy tym przechyloną głową i uchem skierowanym do dołu, jednocześnie lekko poruszając palcem. Już od kilku tygodni zauważyłam, że z tego ucha wychodzi mi więcej woskowiny niż zwykle, ale uznałam, że to normalne, skoro używam słuchawek dokanałowych i patyczków do uszu (staram się nie wkładać ich zbyt głęboko, tylko na tę samą głębokość na jaką sięga palec, jednak teraz zaczęłam się zastanawiać, czy ja to rzeczywiście dobrze wyczuwam). Ale dziś po umyciu włożyłam do ucha patyczek (wydaje mi się, że nie głęboko), po czym ono mi się nagle zatkało, a na patyczku zostało sporo ciemnej woskowiny. Po tym próbowałam wypłukać ucho wodą z prysznica i wytrząsnąć woskowinę na chusteczkę, ale na chusteczce nie widziałam nawet odrobiny woskowiny. Ucho mnie nie boli. Miałam już kiedyś zatkane ucho w wieku ok. 13 lat i byłam z tym u pediatry, który skierował mnie na płukanie uszu u laryngologa. Tak się składa, że 5 sierpnia czeka mnie wizyta u laryngologa z powodu innych dolegliwości, ale czy do tego czasu nie mogłabym zrobić czegoś sama, a jak nie pomoże, to wtedy ewentualnie poprosić laryngologa o płukankę ucha przy okazji? I jak uniknąć takich problemów w przyszłości?

Odnośnik do komentarza

Na takie kwestie trzeba bardzo uważać. Liczy się w końcu to, byście zawsze byli w stanie odpowiednio zadbać o siebie. Nie ma co ukrywać, że jeśli dzieje się coś złego z Waszym słuchem, to powinniście koniecznie sięgnąć po odpowiednią pomoc. Na pewno warto zajrzeć do  https://ktomalek.pl/leki-otologiczne-do-uszu/k-1868/1https://ktomalek.pl/leki-otologiczne-do-uszu/k-1868/1 i sprawdzić sobie różne produkty, które są polecane. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie najczęstszą przyczyną zatkanych uszu jest nadmiar woskowiny, woda albo właśnie używanie patyczków, które wpychają woskowinę do środka. Ja bym na początku spróbowała przepłukać kroplami, jest ich masa, ja używam akurat Vaxol, bo jest sprawdzony. Powinno pomóc, a jeśli nie to wtedy laryngolog. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...